Пораз кошаркаша ОКК Борац у градском дербију (Фото)

Побједоносни низ кошаркаша ОКК Борац у шампионату Републике Српске прекинут је, нажалост, вечерас у градском дербију; ОКК Борац и Студент по други пут су у текућој сезони одмјерили снаге, а пред више од 1500 гледалаца у дворани Борик, побједу је славила екипа Александра Ћикића резултатом 56:65, чиме су се "студенти" реванширали црвено-плавима за пораз који су претрпили 30. новембра прошле године у куп-утакмици.

Захваљујући трећој гостујућој побједи у првенству Републике Српске, екипа Студента заузима седмо мјесто на табели са 17 бодова и утакмицом мање, док је ОКК Борац након 11 мечева деветопласирани са 16 бодова и такође утакмицом мање.

Гости су у свлачионицу, на одмор између друге и треће четвртине, отишли при двоцифреној предности (23:34), иако није изгледало да ће тако бити само 50-ак секунди прије истека другог десетоминутног квартала. Семафор је на уласку у посљедњи минут игре у том периоду показивао плус од четири поена за Студент (23:27), послије чега је некадашњи члан ОКК Борац Стефан Цумбо прво погодио "дугу двојку", а затим био прецизан ван линије 6,75 метара, а серију је соло-продором са једне на другу половину терена закључио такође бивши кошаркаш и капитен црвено-плавих Срђан Лончар за споменутих +11 за госте након 20 минута игре.

Уводни минути другог полувремена, испоставило се касније, одвели су меч на страну тима из студентског кампуса: половином тог дијела игре, Ћикићеви кошаркаши су стекли максималан плус (25:49). Тим Бојана Божића, ношен подршком са трибина бањалучког храма спорта, тргао се из летаргије и на старту посљедње дионице пришао гостима на само 9 поена заостатка (46:55), али је, одмах затим, двоцифрен плус Студенту тројком са преко 8 метара вратио већ споменути Лончар, а одмах потом, у наредном нападу гостију, за два поена је био прецизан и бивши центар нашег тима Милан Давидовић за +14 (46:60) на нешто више од шест минута до краја, након чега млади тим ОКК Борац више није успио да запријети.

ОКК Борац је у дуелу са градским ривалом наступио ослабљен неиграњем капитена Душка Раце, па стога не изненађује податак да су гости ухватили чак 15 лопти више од ОКК Борац. Ни шут са дистанце није служио Божићеве изабранике: само двије постигнуте тројке из 19 шутева, односно по један реализован шут за три поена у оба полувремена, није, свакако, могло да буде довољно да се забиљежи шеста овосезонска побједа и настави низ славља у првенству.

Када говоримо о индивидуалном учинку, код гостију је прво име свакако Срђан Лончар са 22 поена, од чега четири тројке, и 14 скокова, док је други по учинку био Андреј Томић са 15 поена и 11 ухваћених лопти. Више од пола поена за ОКК Борац постигао је Небојша Николић (29), те је био једини са двоцифреним бројем поена у црвено-плавом табору.

Први дио Прве лиге Републике Српске завршава се сљедећег викенда утакмицама 13. кола, у којем ће ОКК Борац гостовати у Теслићу истоименом домаћину, који је у досадашњих 12 утакмица забиљежио само једну побједу – и то над Студентом у дворани студентског кампуса у Бањалуци.

Вукотић и Путник у ОКК Борац

У други дио сезоне, који почиње 4. фебруара, ОКК Борац ће ући јачи за плејмејкера Милана Вукотића и центра Огњена Путника. Деби у црвено-плавој опреми Вукотић и Путник требало би да имају већ споменутог датума, односно у 14. колу, када ће ОКК Борац гостовати у дворани Младост у Приједору истоименој екипи.

ОКК БОРАЦ – СТУДЕНТ 56:65 (11:12, 12:22, 16:21, 17:10)

дворана: Борик, гледалаца: 1500, судије: Саша Бабић, Даворин Скендерија и Славен Ваван.

ОКК БОРАЦ: Драгичевић, Ковачевић, Врањеш, Николић 29, Тодоровац 3, Аничић 3, Ћулум 4, Барбарез 6, Манојловић, Ристић 4, Пејић, Самарџић 7. Тренер: Бојан Божић.

СТУДЕНТ: Кнежевић, Бојовић 4, Цумбо 7, Ђукарић, Милаш, Николић 7, Комненовић, Рајковић 6, Јокић, Лончар 22, Томић 15, Давидовић 4. Тренер: Александар Ћикић.