Кадети и јуниори без грешке у Прњавору

Кадети Фудбалског клуба Борац декласирали су у десетом колу Омладинске лиге БиХ, група Запад, екипу Љубића на стадиону у Прњавору резултатом 0:7. Дилеме око коначног исхода утакмице отклоњене су у првом полувремену, након којег је Борац стекао предност од три гола: први је погодио Владимир Арсић у 12. минуту, четири минута касније предност је удвостручио Никола Турањанин, да би прво полувријеме, голом у 32. минуту, закључио Дориан Курузовић.

Борчеви кадети су у наставку утакмице постигли три гола у размаку од 8 минута. Прво је, наиме, у 57. минуту прецизан био Давид Јаворац, затим у 61. минуту и Милан Ненад, и потом у 65. минуту и Ђорђе Милојевић, док је коначан резултат поставио Владимир Милошевић у 76. минуту са бијеле тачке.

Окршај јуниора два клуба такође је завршеном побједом црвено-плавог тима, резултатом 0:3. Два гола за Борац била су дјело Немање Бургића, у 20. и 66. минуту, а побједу је само потврдио Стефан Веселиновић у 72. минуту.

Након 10 кола кадети се налазе на четвртом мјесту са 19 бодова из 9 утакмица, с обзиром да ни они, али ни јуниори, нису одиграли утакмицу 9. кола у Бањалуци против Подгрмеча, чије селекције се у заказано вријеме нису појавиле на стадиону. Јуниори су други са 25 бодова, два мање од лидера Жељезничар Спорт тима, али и утакмицом мање.

У 11. колу, које је заказано за наредни викенд, Борчеви кадети и јуниори ће у Бањалуци дочекати селекције Слоге из Босанске Отоке.

ЉУБИЋ – БОРАЦ 0:7

стријелци: 0:1 Арсић (12.), 0:2 Турањанин (16.), 0:3 Курузовић (32.), 0:4 Јаворац (57.), 0:5 Ненад (61.), 0:6 Милојевић (65.), 0:7 Милошевић (пенал, 76.), стадион: Борик, гледалаца: 30, судија: Данијел Видовић, жути картони: Вуковић, Јованић (Љубић), Боснић (Борац).

ЉУБИЋ: Јованић, Васић (од 41. минута Дубравац), Милинчић, Бојановић (од 61. минута Радоњић), Вуковић (од 67. минута Југовић), Ђукић (од 56. минута Хамзић), Мушиновић, Продановић, Кнежевић, Вукић (од 56. минута Кузмановић), Дукић.

БОРАЦ: Гашић, Ненад, Арсић, Јаворац, Милојевић, Вребац (од 55. минута Латиновић), Рогић (од 45. минута Јовић), Турањанин, Курузовић (од 59. минута Милошевић), Вујмиловић (од 50. минута Мартић), Боснић (од 48. минута Солдат).

ЈУНИОРИ

ЉУБИЋ – БОРАЦ 0:3

стријелци: 0:1 Бургић (20.), 0:2 Бургић (66.), 0:3 Веселиновић (72.), стадион: Борик, гледалаца: 30, судија: Александар Његомировић, жути картони: Петровић (Љубић), Граховац (Борац).

ЉУБИЋ: Тривичевић, Шикарац, Петровић, Врховац, Тодорић, Милошевић, Робовић (од 64. минута Кузмановић), Малешевић, Субић, Станић, Клокић.

БОРАЦ: Добраш (од 80. минута Чађо), Прерадовић (од 74. минута Дубравац), Јарић, Граховац, Батар, Јагодић, Бургић, Ожеговић (од 50. минута Веселиновић), Мирчић (од 68. минута Диљевић), Максимовић, Кукић (од 76. минута Амиџић).