Предпионири и пионири забиљежили побједе над Козаром

Предпионири и пионири Фудбалског клуба Борац гостовали су у седмом колу Омладинске квалитетне лиге Републике Српске, група Запад, одговарајућим селекцијама Козаре из Градишке и забиљежили двије побједе. Предпионирска селекција Великана из Платонове домаћи тим је савладала резултатом 0:7, док су њихови старији другари Козари "спаковали" двије лопте у мрежу.

Тим Предрага Мајкића све дилеме око коначног исхода утакмице отоклонио је у првих двадесет минута, након којих је имао предност од четири гола. Голеаду је отворио Вукашин Даничић у 2. минуту, само пет минута касније предност је удвостручио Игор Тривић, у 13. минуту Вељко Рауш је постигао трећи гол за Борац, док је у 20. минуту Игор Тривић постигао свој други гол на утакмици.

У 35. минуту Петар Самарџија је погодио за 0:5, шести Борчев гол био је дјело Бојана Макарића из 44. минута, а коначан резултат два минта прије краја својим другим голом је поставио Вељко Рауш.

У сусрету пионира два клуба, Борац је до вођства стигао у 29. минуту преко Марка Кујунџића, да би коначан резултат поставио Давид Чавић у 59. минуту.

С обзиром да у лиги учествује осам екипа, седмим колом закључен је први дио сезоне, који су предпионири окончали са омјером од 6 побједа и само једним поразом, и то оним службеним резултатом од Жељезничар Спорт тима. Пионири су су забиљежили 6 побједа и 1 реми, а исти учинак је забиљежио и Жељезничар спорт тим, који је испред Бенићевих изабраника само због једног постигнутог гола више (Жељезничар Спорт тим 30:2, Борац 29:2).

ПРЕДПИОНИРИ

КОЗАРА – БОРАЦ 0:7 (0:4)

стријелци: 0:1 Даничић (2.), 0:2 Тривић (7.), 0:3 Рауш (13.), 0:4 Тривић (20.), 0:5 Самарџија (35.), 0:6 Макарић (44.), 0:7 Рауш (58.), стадион: Градски у Градишци, гледалаца: 10, судија: Бојан Вујановић (Градишка), жути картони: - .

КОЗАРА: Ковачевић, Гагић, Вуковић (од 44. минута Деспотовић), Шмитран (од 51. минута Вујевић), Марић (од 45. минута Загорац), Ћулибрк (од 51. минута Бороја), Дакић, Бенцуз, Јањанин (од 17. минута Дончић), Пејић, Галић. Тренер: Срећко Гајић.

БОРАЦ: Тадић, Босанчић, Макарић, Рендић (од 43. минута Баралић), Тривић (од 39. минута Лончар), Јокић, Даничић (од 45. минута Дакић), Рауш, Чобић (од 39. минута Врањеш), Самарџија, Дамјанић. Тренер: Предраг Мајкић.

КОЗАРА – БОРАЦ 0:2 (0:1)

стријелци: 0:1 Кујунџић (29.), 0:2 Чавић (59.), стадион: Градски у Градишци, гледалаца: 20, судија: Велибор Гиговић (Градишка), жути картони: Бобић, Вуковић, Маљак (Борац).

КОЗАРА: Ђурђевић, Бакић, Стијаковић (од 56. минута Нинковић), Вељкић, Росић, Матић, Ђурић, Малбашић, Јамборчић, Шмитран (од 62. минута Вуковић), Ристић. Тренер: Срећко Гајић.

БОРАЦ: Вуковић, Живковић, Бобић, Маљак (од 65. минута Савановић), Орашанин, Драгољић (од 49. минута Јовашевић), Лугоња (од 36. минута Пушкар), Чавић, Малбашић (од 61. минута Вукша), Грбић (од 65. минута Буквић), Кујунџић. Тренер: Драган Бенић.