Предпионири и пионири сигурни против Мркоњићана

Предпионири Фудбалског клуба Борац декласирали су у шестом колу Омладинске квалитетне лиге РС, група Запад, екипу мркоњићке Слободе резултатом 14:1. Маестралан је био Вукашин Даничић, који је постигао шест голова (2, 16, 45, 46, 51. и 58. минут), два пута је прецизан био Петар Самарџија (35. и 36. минут), док су по један гол постигли Алекса Врањеш (4.), Вељко Рауш (15.), Игор Тривић (23.), Матеј Јокић (32.) и Сергеј Дамјанић (38.). Једини гол за Слободу био је дјело Драгана Тодоровића из 27. минута.

Тријумф над Мркоњићанима забиљежили су и пионири, резултатом 3:1. У првом полувремену виђен је само један гол, а исти је постигао члан црвено-плавих Давид Чавић у 18. минуту. На 2:0 повисио је Тибор Пушкар у 54. минуту, три минута касније Марко Кујунџић је постигао трећи гол за Борац, а фудбалер Слободе Марко Сладојевић голом у 66. минуту успио је само да смањи пораз свог тима.

Након шест кола Борчеви предпионири су други на табели са 15 бодова, једним мање од Жељезничар спорт тима, док су пионири први са 16 бодова, колико има и другопласирани Жељезничар спорт тим, али су изабраници Драгана Бенића у предности због бољег омјера постигнутих и примљених голова.

У седмом колу Борчеве млађе селекције ће гостовати у Градишци одговарајућим тимовима Козаре.

ПРЕДПИОНИРИ

БОРАЦ – СЛОБОДА (МГ) 14:1

стријелци: 1:0 Даничић (2.), 2:0 Врањеш (4.), 3:0 Рауш (15.), 4:0 Даничић (16.), 5:0 Тривић (23.), 5:1 Тодоровић (27.), 6:1 Јокић (32.), 7:1 Самарџија (35.), 8:1 Самарџија (36.), 9:1 Дамјанић (38.), 10:1 Даничић (45.), 11:1 Даничић (46.), 12:1 Даничић (51.), 13:1 Даничић (58.), 14:1 Ђекић (60.), судија: Гојко Црнобрња (Бањалука), жути картони: - .

БОРАЦ: Тадић, Босанчић (од 31. минута Рендић), Пенић, Макарић, Тривић (од 31. минута Самарџија), Јокић (од 40. минута Миздрак), Даничић, Рауш, Чобић (од 40. минута Пуцар), Врањеш (од 51. минута Ђекић), Дамјанић. Тренер: Предраг Мајкић.

СЛОБОДА (МГ): Ерделић (од 58. минута Коњевић), Ћубић, Д. Тодоровић (од 52. минута Мандић), Коџо, Грмаш, Павловић, Попадић, В. Тодоровић, Гламочак, Еремија, Галић (од 31. минута Ђукановић). Тренер: Марко Ђуровић.

БОРАЦ – СЛОБОДА (МГ) 3:1

стријелци: 1:0 Чавић (18.), 2:0 Пушкар (54.), 3:0 Кујунџић (58.), 3:1 Сладојевић (66.), судија: Вања Ајдер (Бањалука), жути картони: - .

БОРАЦ: Вуковић, Живковић, Ћетојевић (од 57. минута Рачић), Орашанин, Божић, Чавић (од 61. минута Пушић), Грбић, Радиша (од 36. минута Пушкар), Драгољић (од 46. минута Јовашевић), Кујунџић, Малбашић (од 57. минута Буквић). Тренер: Драган Бенић.

СЛОБОДА (МГ): Галић, Милановић, Сладојевић, Савановић, Павловић, Лакић, Анђелић, Чулић, Каурин, Гајић, Алексић (од 61. минута Тица). Тренер: Марко Ђуровић.