Курузовић и Кукић двoструки стријелци у побједама над Крајином

Омладинци Фудбалског клуба Борац уписали су двије побједе над одговарајућим селекцијама цазинске Крајине у осмом колу Омладинске лиге БиХ, група Запад. Кадетски тим све дилеме око коначног исхода ријешио је у првом полувремену, постигавши три гола у том дијелу игре. Низ је започео Никола Турањанин у 25. минуту, а преостала два гола била су дјело Дориана Курузовића у 30. и 40. минуту.

У сусрету јуниора два клуба, оба гола за Борац постигао је Милош Кукић у 14. и 67. минуту, а једини погодак за Цазињане био је дјело Мухамеда Кличића у 50. минуту.

Након осам одиграних утакмица Борчеви кадети су четврти са 16 бодова, четири мање од пропласираног Рудар Приједора. Са друге стране, јуниори су првопласирани у својој категорији са 22 бода, једним више од Жељезничар Спорт тима.

Наредно коло игра се 9. октобра, а Борчеве селекције ће на Градском стадиону угостити тимове Подгрмеча из Санског Моста.

КРАЈИНА – БОРАЦ 0:3 (0:3)

стријелци: 0:1 Турањанин (25.), 0:2 Курузовић (30.), 0:3 Курузовић (40.), стадион: у Цазину, гледалаца: 50, судија: Хасан Нанић (Бужим), жути картони: - .

КРАЈИНА: Шкргић, Хаџић, Лепузановић (од 47. минута Омановић), А. Реџић (од 65. минута Первиз), Кличић (од 69. минута Хушић), Хаирлаховић, Кимшетовић, Шабић, Бегић (од 45. минута С. Реџић), Шумар (од 41. минута Ах. Љубијанкић). Тренер: Хуснија Беширевић.

БОРАЦ: Зељковић, Јовић, Арсић, Јаворац, Милојевић (од 69. минута Врховац), Вребац (од 69. минута Амиџић), Ненад, Турањанин (од 74. минута Гузијан), Курузовић, Боснић (од 61. минута Рогић), Солдат (од 58. минута Латиновић). Тренер: Зоран Драгишић.

ЈУНИОРИ

КРАЈИНА – БОРАЦ 1:2 (0:1)

стријелци: 0:1 Кукић (14.), 1:1 Кличић (50.), 1:2 Кукић (67.), стадион: у Цазину, гледалаца: 50, судија: Санел Силић (Цазин), жути картони: Дурић, Хушић (Крајина), Перишић (Борац), црвени картони: Кличић (Крајина, 39. минут), Бамбураћ (Борац, 39. минут), Перишић (Борац, 49. минут).

КРАЈИНА: Хебиловић, Јапић, Хушић, М. Кличић, Шарић (од 69. минута Мујакић), Дурић, Колаковић (од 56. минута Ај. Љубијанкић), Дурић, А. Кличић, Пушкар, Ал. Љубијанкић (од 46. минута Е. Љубијанкић). Тренер: Мухамед Берберовић.

БОРАЦ: Чађо, Прерадовић, Јарић (од 63. минута Веселиновић), Граховац, Батар, Ожеговић (од 88. минута Диљевић), Бургић, Бамбураћ, Кукић, Максимовић, Перишић. Тренер: Жељко Врањеш.