Пионирима бод у петом колу

Пионири Борца ремизирали су на Градском стадиону са екипом Жељезничар Спорт тима резултатом 1:1 у дерби утакмици петог кола Омладинске квалитетне лиге, група Запад, па су, самим тим, и даље на првом мјесту на табели са 13 бодова, односно три више од Жељезничара који је одиграо једну утакмицу мање.

Фудбалери које са клупе предводи Драган Бенић су у 18. минуту стигли до резултатске предности голом Давида Чавића, а бод гостујућем саставу донио је Сергеј Калабић голом у 50. минуту.

Са друге стране, предпионири тренера Предрага Мајкића свој меч са Жељезничар Спорт тимом нису одиграли јер су од петка боравили на Меморијалном турниру Владимир Димитријевић, који се одржавао у Рашкој, родном мјесту некадашњег фудбалера Црвене звезде, који је преминуо 2001. године након што му је позлило на једном од тренинга београдског клуба. Молба за одгађањем утакмице, како сазнајемо, упућена је десет дана прије одигравања утакмице, али комесар за такмичење Милош Бркић и Жељезничар Спорт тим нису изашли у сусрет црвено-плавима, па ће утакмица, по свему судећи, бити регистрована резултатом 0:3 за госте.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ 1:1 (1:0)

стријелци: 1:0 Чавић (18.), 1:1 Калабић (50.), стадион: Градски, гледалаца: 100, судија: Драган Мејакић (Бањалука), жути картони: Лугоња, Маљак, Вујмиовић (Борац), Босанчић, Јевић (Жељезничар Спорт тим).

БОРАЦ: Вуковић, Живковић, Бобић, Маљак, Орашанин, Лугоња (од 54. минута Драгољић), Чавић, Вујмиловић, Грбић, Кујунџић, Смиљић (од 69. минута Врачар). Тренер: Драган Бенић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Ћетковић, Марјановић, Шатара, Кнежевић (од 40. минута Босанчић), Теодоровић (од 67. минута Марковић), Калабић, Аџић (од 46. минута Јевић), Нинковић, Ђукић, Костадиновић, Ђокић. Тренер: Радомир Поповић.