Висок тријумф кадета, јуниори први пут ремизирали

Кадети Борца су у дербију седмог кола Омладинске квалитетне лиге, група Запад, на Градском стадиону савладали до ове рунде такмичења трећепласирано Јединство из Бихаћа резултатом 5:1. Малобројна публика у Владике Платона 6 три поготка видјела је у првих 15 минута: Борац је стигао до предности у 9. минуту преко Слободана Вука Вујмиловића, само три минута касније Захид Диздарић је изједначио, а потом, у 15. минуту, црвено-плави преко Дориана Курузовића, поново стекли резултатски плус.

У других 40 минута, још три лопте су се нашле у мрежи голмана Јединства Бећировића: у 47. минуту Милан Ненад је погодио за 3:1, у 73. је прецизан био и Никола Турањанин, а сјајну партију играча Милана Станивуковића закључио је Дориан Курузовић својим другим голом два минута прије краја.

Са друге стране, јуниори по први пут ове сезоне нису успјели да освоје три бода. Наиме, након 6 побједа у првих 6 утакмица, пулени Жељка Врањеша су ремизирали са Бишћанима резултатом 1:1. Госте је до вођства довео Недим Хрустановић у 71. минуту, али је само минут касније својим 15. голом у сезони Радован Перишић, испоставиће се касније, поставио коначан резултат.

Након седам утакмица Борчеви кадети се и даље налазе на шестом мјесту на табели и и досадашњем току сезоне су освојили 13 бодова, односно пет мање од бањалучког Жељезничара који је на првом мјесту. Са друге стране, јуниори су и даље први са 19 бодова и освојили су бод више од Жељезничара.

У осмом колу кадети и јуниори ће гостовати селекцијама цазинске Крајине.

БОРАЦ – ЈЕДИНСТВО (БИХАЋ) 5:1 (2:1)

стријелци: 1:0 Вујмиловић (9.), 1:1 Диздарић (12.), 2:1 Курузовић (15.), 3:1 Ненад (47.), 4:1 Турањанин (73.), 5:1 Курузовић (78.), стадион: Градски, гледалаца: 50, судија: Синиша Лазић (Приједор), жути картони: Диздарић, Хамулић (Јединство).

БОРАЦ: Бунић (од 13. минута Зељковић), Милојевић, Вребац, Солдат (од 58. минута Турањанин), Боснић, Вујмиловић (од 69. минута Зорић), Курузовић, Јаворац, Васић (од 41. минута Јовић), Ненад (од 75. минута Рогић), Арсић. Тренер: Милан Станивуковић.

ЈЕДИНСТВО: Бећировић, Бадић, Куленовић, Хаџић, Диздарић, Вардић, Чавкуновић (од 71. минута Бериша), Дурић, Хамулић, Ћоралић (од 58. минута Силновић), Ћирић.

ЈУНИОРИ

БОРАЦ – ЈЕДИНСТВО (БИХАЋ) 1:1 (0:0)

стријелци: 0:1 Хрустановић (71.), 1:1 Перишић (72.), стадион: Градски, гледалаца: 50, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: Бамбураћ, Јагодић, Ожеговић (Борац), Хрустановић, Чавкић, Капо (Јединство), црвени картони: Јагодић (Борац, 81. минут), Капо (Јединство, 76. минут).

БОРАЦ: Добраш, Јарић, Бановић, Амиџић, Јагодић, Бамбураћ (од 56. минута Бургић), Даниловић (од 90. минута Веселиновић), Перишић, Ожеговић, Прерадовић (од 74. минута Мирчић), Кукић. Тренер: Жељко Врањеш.

ЈЕДИНСТВО: Бегић, З. Шахиновић, Демировић, Јашаревић, Капо, Чехајић, Хрустановић, А. Шахиновић, Тутић, Чавкић, Хасанагић.