Пионири без грешке у Новом Граду

Пионири Борца наставили су побједоносни низ у Омладинској квалитетној лиги, група Запад, савладавши протеклог викенда на гостовању у Новом Граду домаћу Слободу резултатом 0:6. Утакмица предпионира два клуба није одиграна из разлога што, до почетка меча, службени представници како домаће, тако и гостујуће екипе, нису пријавили фудбалере за утакмицу, нити доставили спискове и спортске легитимације.

Иначе, Борчеви пионири су до вођства на стадиону Млакве стигли већ у 3. минуту голом Кирила Малбашића. На 0:2 повисио је Лука Бобић са бијеле тачке у 12. минуту, а до краја првог дијела игре виђен је још један гол и то у 28. минуту, када је мрежу голмана домаће екипе затресао Бранко Божић.

Први гол у наставку постигнут је у 57. минуту преко Марка Кујунџића, у 67. минуту Лука Бобић је постигао свој други гол на утакмици за 0:5, а само минут касније по други пут је био прецизан и Марко Кујунџић.

Након четири кола изабраници Драгана Бенића заузимају прво мјесто са 12 бодова и у досадашњем току сезоне ниједном нису вадили лопту из своје мреже, а укупно су постигли 23 гола.

СЛОБОДА (НГ) – БОРАЦ 0:6 (0:3)

стријелци: 0:1 Малбашић (3.), 0:2 Бобић (пенал, 12.), 0:3 Божић (28.), 0:4 Кујунџић (57.), 0:5 Бобић (67.), 0:6 Кујунџић (68.), стадион: Млакве, гледалаца: 30, судија: Душко Пувача (Нови Град), жути картони: Марјановић (Слобода).

СЛОБОДА (НГ): Вујасин, Радишић, Сенић, Јапунџа (од 43. минута Трбулин), Ђ. Ивановић (од 28. минута Шумић), Р. Ивановић, Кукавица (од 28. минута Богдановић), Марјановић, Да. Медић, Плавуљ (од 59. минута Дрљача), Ду. Медић. Тренер: Богдан Жујић.

БОРАЦ: Вуковић, Живковић, Бобић, Маљак (од 45. минута Радиша), Лугоња (од 41. минута Орашанин), Божић, Чавић (од 48. минута Пушкар), Грбић, Кујунџић, Смиљић (од 48. минута Драгољић), Малбашић (од 41. минута Ђукић). Тренер: Драган Бенић.