Борац засјео на прво мјесто!

"Црвено-плави" покорили Приједор!

Након седмог кола Прве лиге Републике Српске за фудбалере бањалучки Борац може да се похвали лидерском позицијом, оном на којој жели да их види армија навијача у црвено-плавом и на крају такмичарске сезоне! Клуб из Платонове улице остварио је циљ; успио је у намјери да се из града на Сани врати са три бода у џепу и да наредну домаћу утакмицу, коју ће одиграти за седам дана у Бањалуци против Борца из Шамца, дочека на првом мјесту прволигашког каравана!

Руку на срце, мора се признати да изабраници Владе Јагодића ни данас нису приказали претјерано допадљиву игру, али стручни штаб и све навијаче може да радује чињеница да су фудбалери у црвено-плавим дресовима два пута у крајишком дербију успјели да надокнаде резултатски минус и, на крају, стигну до немјерљиво важне побједе за наставак сезоне.

Као и у претходном колу, у утакмици против Текстилца у Владике Платона 6, црвено-плаве је до прве гостујуће побједе у текућој сезони својим головима предводио искусни крилни нападач Иван Делић, који је у редове Борца стигао у љетном прелазном року из Младости из Велике Обарске са епитетом једног од најефикаснијих фудбалера лиге у прошлој сезони. Црногорски фудбалер у Борчевом табору "рударима" је данас "спаковао" три лопте у мрежу и стигао до бројке 5 када су у питању његови постигнути голови у текућој сезони, захваљујући чему је избио на челну позицији када је у питању листа стријелаца.

Меч, ипак, није почео добро по црвено-плави тим; већ у 14. минуту пулени Златка Јелисавца били су у резултатском плусу. Растко Роквић је центрирао са десне стране пред гол Асмира Авдукића, Борчев штопер Дејан Поповић, у жељи да отклони опасност, неспретно захватио лопту главом и матирао свог чувара мреже. Само десет минута касније, црвено-плави су стигли до изједначујућег гола: Армандо Манце је након аута примио лопту и ушао у шеснаестерац, гдје га је срушио Душан Милинковић, судија Славољуб Гогић показао је на бијелу тачку, а сигуран реализатор пенала био је већ споменути Делић.

Ипак, на одмор између два полувремена ипак се отишло са предношћу домаће екипе: одбрамбени играч Рудар Приједора Бојан Буразор са половине која припада његовом тиму успио је да проигра Огњена Јаћимовића, који је побјегао чуварима и погодио за нову радост домаће публике.

У 52. минуту семафор је показивао 2:2 – Делић је на лијевој страни дриблингом преварио Милинковића и искоса силовито шутирао под пречку; "јединица" домаћина Немања Петровић био је немоћан.

Само два минута касније Манце је са десне стране слабо шутирао директно у Петровића, у 75. минуту лопта након шута Делића са 20 метара одлази поред гола, а само 5 минута касније, постављен је коначан резултат: на 20-ак метара од гола фаулиран је Делић, а након слободног ударца "бањалучког Пирла", лопта пролази испод Петровића и завршава у мрежи.

Након седам утакмица Борац је, како рекосмо, први и има 14 бодова, колико је освојила и другопласирана зворничка Дрина, али су изабраници Владе Јагодића у предности због бољег омјера постигнутих и примљених голова. На трећем и четвртом мјесту су Рудар Приједор и Текстилац са 13 бодова.

РУДАР ПРИЈЕДОР – БОРАЦ 2:3 (2:1)

стријелци: 1:0 Поповић (аутогол, 14.), 1:1 Делић (пенал, 24.), 2:1 Јаћимовић (36.), 2:2 Делић (52.), 2:3 Делић (80.), стадион: Градски у Приједору, гледалаца: 1100, судија: Славољуб Гогић (Источно Сарајево), жути картони: Давидовић, Буразор, Милинковић (Рудар Приједор), Манце, Распудић, Вејновић, Поповић, Бечелић, Антић, Шкорић (Борац).

РУДАР ПРИЈЕДОР: Не. Петровић, Давидовић, Но. Петровић, Буразор, Шакић (од 56. минута Ковљен), Роквић (од 56. минута Ћатић), Војиновић (од 81. минута Лолић), Милинковић, Јаћимовић, Гаврановић, Марић. Тренер: Златко Јелисавац.

БОРАЦ: Авдукић, Вејновић, Поповић, Манце, Ерић, Дујковић (од 71. минута Шкорић), Распудић, Антић (од 81. минута Кисо), Гузина (од 85. минута Малбашић), Делић, Бечелић. Тренер: Владо Јагодић.