Кадети и јуниори поново маестрални

Стопама предпионира и пионира, који су јуче у Прњавору на стадиону Борик у двије утакмице другог кола Омладинске квалитетне лиге РС, група Запад, данас су кренули и кадети и јуниори, који се, као што је познато, такмиче у Омладинској лиги БиХ, група Запад. Изабраници Милана Станивуковића и Жељка Врањеша угостили су данас у Платоновој 6 одговарајуће селекције мркоњићке Слободе и заједно постигли чак 17 голова!?

Кадетски тим декласирао је госте резултатом 9:0, ријешивши све дилеме око коначног исхода већ након 18 минута игре у првом полувремену, док су јуниори, након резултата 2:1 након првог полувремена, "додали гас" у наставку и "дотукли" немоћне Мркоњићане.

Како рекосмо, питање коначног исхода у дуелу кадета Борца и Слободе није се више постављало након стартних 18 минута, послије којих је наш тим био у резултатској предности од три гола. Прво је у 13. минуту Борац је до предности довео Виктор Вребац, само два минута касније Огњен Солдат је повисио на 2:0, а у 18. минуту трећи гол за Борац је постигао Никола Турањанин.

У првом полувремену публика је видјела још један гол и то Саше Васића у 34. минуту, а у другом полувремену лопта се још пет пута нашла у мрежи голмана гостију Бошкића.  Дориан Курузовић, који је у игру ушао на старту другог полувремена умјесто Богдана Мартића, поентирао је у 46. минуту, седам минута касније било је 6:0, а стријелац је био Милан Ненад. Исти фудбалер је свој други, а Борчев седми гол на утакмици постигао у 64. минуту, минут касније свој други гол је постигао и Курузовић за 8:0, а меастралну партију свог тима закључио је Ненад својим трећим голом у 75. минуту.

Што се тиче окршаја јуниора, црвено-плави су до предности стигли у 9. минуту голом, ове сезоне неумољивог, Радована Перишића. Само минут касније гости су изједначили голом Дејана Пејића, али тај погодак гостујућегтима само је "разљутио" пулене Жељка Врањеша, који су до краја меча још шест пута затресли мрежи ривала.

Раније у извјештају смо навели да је до првог полувремена на Градском стадуону виђен још само један гол: стријелац је опет био Перишић и то у 33. минуту. На 3:1 повисио је Славиша Максимовић у 58. минуту, четврти гол био је дјело капитена Бојана Батара у 63. минуту, седам минута касније црвено-плави преко Максимовића са бијеле тачке постижу свој пети гол, свој трећи гол на данашњој утакмици постигао је Перишић у 72. минуту чиме је стигао до бројке 14 када су у питању овосезонски лични голови, а утакмицу је својим головима у 75. и 80. минуту закључио резервиста Никола Мирчић.

У наредном колу, које се игра 11. септембра, Борчеви кадети и јуниори ће гостовати у Градишци селекцијама Козаре.

БОРАЦ – СЛОБОДА (МГ) 9:0 (4:0)

стријелци: 1:0 Вребац (13.), 2:0 Солдат (15.), 3:0 Турањанин (18.), 4:0 Васић (34.), 5:0 Курузовић (46.), 6:0 Ненад (53.), 7:0 Ненад (64.), 8:0 Курузовић (65.), 9:0 Ненад (75.), стадион: Градски, гледалаца: 50, судија: Драган Жарић (Котор Варош), жути картони: - .

БОРАЦ: Гашић, Милојевић, Турањанин (од 53. минута Јовић), Вребац (од 55. минута Латиновић), Боснић, Солдат, Мартић (од 41. минута Курузовић), Васић (од 46. минута Зорић), Јаворац, Ненад, Арсић (од 57. минута Вукомановић). Тренер: Милан Станивуковић.

СЛОБОДА (МГ): Бошкић, Малиновић, Савановић, Еремија (од 41. минута Анђелић), Новаковић, Лазендић (од 57. минута Кићановић), Љубоја, Сладојевић (од 57. минута Кокеза), Ђаковић, Милић, Милановић.

ЈУНИОРИ

БОРАЦ – СЛОБОДА (МГ) 8:1 (2:1)

стријелци: 1:0 Перишић (9.), 1:1 Пејић (10.), 2:1 Перишић (33.), 3:1 Максимовић (58.), 4:1 Батар (63.), 5:1 Максимовић (пенал, 70.), 6:1 Перишић (72.), 7:1 Мирчић (75.), 8:1 Мирчић (80.), стадион: Градски, гледалаца: 50, судија: Драган Мејакић (Бањалука), жути картони: Бамбураћ (Борац), Митрић (Слобода).

БОРАЦ: Добраш, Ожеговић (од 72. минута Бановић), Јарић (од 46. минута Прерадовић), Граховац, Батар, Јагодић, Бамбураћ (од 50. минута Бургић), Даниловић, Перишић (од 72. минута Мирчић), Максимовић, Кукић (од 76. минута Матић). Тренер: Жељко Врањеш.

СЛОБОДА (МГ): Сладојевић, Иличић (од 63. минута Вукотић), Рожић (од 63. минута Маркановић), Павловић, Вучковић, Пејић, Ступар, Митрић, Кокеза, Вучковић (од 50. минута Вулин), Антић.