Љубић немоћан против Борчевих предпионира и пионира

Предпионири и пионири Борца пружили су сјајне партије у оквиру другог кола Омладинске квалитетне лиге Републике Српске, група Запад, и идентичним резултатом (0:7) савладали селекције прњаворског Љубића. У обје утакмице, Борац је "завршио посао" већ након првог полувремена, а у оба окршаја виђен је по један хет-трик и то у првом полувремену: код предпионира три гола за наш тим постигао је Вељко Рауш, а код пионира Стефан Стојичић.

Сва три гола Рауш је постигао у првих 10 минута: у 5, 7 и 10. минуту. На 0:4 повисио је Александар Гаврић, наредна два гола била су дјело резервисте Петра Самарџије и то у 54. и 55. минуту, а тачку на одличну игру ставио је Бојан Макарић у 57. минуту.

У дуелу пионира два клуба, прво полувријеме су обиљежили Дејан Јаворац и Стефан Стојичић: први је постигао 2, а други, како рекосмо, 3 гола. Изабраници Драгана Бенића до предности су преко Јаворца стигли у 6. минуту, Стојичић је удвостручио предност у 14. минуту, да би само 4 минута касније Јаворац постигао свој други гол. У 27. минуту до свог другог гола стиже и Стојичић, само два минута касније постиже и трећи, док је прво полувријеме голом закључио Вујмиловић у 31. минуту. Посљедњи гол на мечу виђен је у 66. минуту, када је голмана домаће екипе Николу Јеличића савладао Давид Чавић.

Пулени Предрага Мајкића и Драгана Бенића ни након четири одигране утакмице (по 2 у обје конкуренције) нису вадили лопту из своје мреже. Подсјетимо, у првом колу на Градском стадиону у Бањалуци су дочекали Рудар Приједор и тријумфовали резултатима 5:0 и 1:0, те, сходно томе, у четири досадашња меча су постигли 20 голова, односно, статистички гледано, 5 голова по утакмици, што је, свакако, учинак вриједан пажње.

Прилику да наставе у истом ритму Борчеви предпионири и пионири имаће 10. септембра, када ће у Бањалуци дочекати селекције Крупе.

ПРЕДПИОНИРИ

ЉУБИЋ – БОРАЦ 0:7 (0:4)

стријелци: 0:1 Рауш (5.), 0:2 Рауш (7.), 0:3 Рауш (10.), 0:4 Гаврић (18.), 0:5 Самарџија (54), 0:6 Самарџија (55.), 0:7 Макарић (57.), стадион: Борик, гледалаца: 30, судија: Мирко Војводић (Прњавор), жути картони: М. Живковић, Ј. Живковић (Љубић), Даничић (Борац).

ЉУБИЋ: Татаревић, М. Живковић, Ђурић, Шарчевић (од 31. минута Лебурић), Стокић, Остојић, Микић, Китић, Л. Живковић, Милаковић (од 31. минута Смиљић), Ј. Живковић. Тренер: Борис Жижак.

БОРАЦ: Војводић (од 42. минута Делић), Босанчић (од 31. минута Врањеш), Макарић, Тривић, Јокић, Гаврић, Даничић (од 31. минута Бабић), Рауш, Дамјанић, Врањеш (од 40. минута Самарџија), Рендић. Тренер: Предраг Мајкић.

ПИОНИРИ

ЉУБИЋ – БОРАЦ 0:7 (0:6)

стријелци: 0:1 Јаворац (6.), 0:2 Стојичић (14.), 0:3 Јаворац (18.), 0:4 Стојичић (27.), 0:5 Стојичић (29.), 0:6 Вујмиловић (31.), 0:7 Чавић (66.), стадион: Борик, гледалаца: 30, судија: Зоран Анчић (Прњавор), жути картони: Марић (Љубић), Маљак (Борац).

ЉУБИЋ: Јеличић, Ђ. Радоњић, Марић, Крајишник, Југ, Н. Радоњић, Кузмановић (од 36. минута Милановић), Д. Југовић, М. Југовић, Легеновић, Тодоровић. Тренер: Драган Татаревић.

БОРАЦ: Вуковић, Живковић (од 50. минута Рачић), Бобић (од 36. минута Лугоња), Маљак, Јаворац, Божић, Грбић, Вујмиловић (од 36. минута Малбашић), Стојичић (од 55. минута Драгољић), Кујунђић, Ђукић (од 55. минута Чавић). Тренер: Драган Бенић.