Предпионири и пионири успјешни на премијери

Кадети и јуниори Фудбалског клуба Борац пружају одличне партије и биљеже сјајне резултате у оквиру Омладинске лиге БиХ, група Запад, а данас су им се придружили и предпионири и пионири, који су у првом колу Омладинске квалитетне лиге Републике Српске (група Запад) савладали одговарајуће селекције Рудар Приједора.

Предпионири су госте из града на Сани савладали резултатом 5:0, а бриљирао је Александар Гаврић, постигавши три гола, док су јуниори Приједорчане побиједили резултатом 1:0.

Предпионири су до предности стигли већ у првом минуту, када је чувара гостујуће мреже Арсенија Матијаша савладао Игор Тривић. На 2:0 повисио је споменути Александар Гаврић у шестом минуту, док је само пет минута касније већ било 3:0, а овог пута прецизан је био капитен Вукашин Даничић.

При резултату 3:0 се отишло и на одмор између два полувремена, а у наставку је малобројна публика у Платоновој 6 видјела је још два поготка Александра Гаврића: први у 43, а други у 60. минуту.

У дуелу пионира два клуба, како рекосмо, виђен је само један гол, а исти је био дјело Стефана Стојичића у 29. минуту.

За викенд ће бити одиграни мечеви другог кола, а Борчеви млади фудбалери путују на мегдан прњаворском Љубићу.

ПРЕДПИОНИРИ

БОРАЦ – РУДАР ПРИЈЕДОР 5:0 (3:0)

стријелци: 1:0 Тривић (1.), 2:0 Гаврић (6.), 3:0 Даничић (11.), 4:0 Гаврић (43.), 5:0 Гаврић (60.), стадион: Градски, гледалаца: 30, судија: Немања Алексић (Бањалука), жути картони: - .

БОРАЦ: Војводић, Босанчић (од 43. минута Рендић), Пенић, Макарић, Тривић, Јокић, Гаврић, Даничић (од 31. минута Дамјанић), Рауш (од 38. минута Самарџија), Врањеш (од 47. минута Ђурђевић), Михајловић (од 38. минута Пуцар). Тренер: Предраг Мајкић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Матијаш, Добријевић, Обједовић, Деспот, Марчетић, Каурин (од 47. минута Шорга), Љепоја, Јанковић (од 53. минута Лопар (од 55. минута Чобановић)), Харамбашић (од 43. минута Гајић), Срдић, Тадић (од 28. минута Пилиповић). Тренер: Дино Сикирић.

БОРАЦ – РУДАР ПРИЈЕДОР 1:0 (1:0)

стријелци: 1:0 Стојичић (29.), стадион: Градски, гледалаца: 50, судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: Грбић, Јаворац, Маљак (Борац), Брандић, Вуруна (Рудар Приједор).

БОРАЦ: Вуковић, Живковић, Бобић, Маљак, Божић, Грбић (од 66. минута Пушкар), Вујмиловић (од 68. минута Лугоња), Стојичић (од 70. минута Малбашић), Смиљић (од 36. минута Јаворац), Кујунђић, Чавић (од 50. минута Ђукић). Тренер: Предраг Мајкић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Трнинић, Бјелобрк (од 70. минута Рендић), Брандић, Пешевић (од 54. минута Бабић), Ђ. Нишић, Саџак (од 50. минута Грбић), Л. Нишић, Дрљача, Вуруна, Микић, Каурин. Тренер: Драженко Вујичић.