Радован Перишић поново човјек одлуке

Четврто коло Омладинске лиге БиХ, група Запад, понудило је крајишки дерби Рудар Приједора и Борца, а успјешније су биле млађе селекције нашег клуба, које су на гостовању у Љубији освојиле четири бода. Кадетски састав по први пут је у текућој сезони ремизирао (1:1), док су јуниори убједљивом побједом резултатом 0:4 задржали стопроцентан учинак.

Кадети Приједорчана повели су у 18. минуту поготком Милета Ковачевића, међутим Борац је пораза спасио Никола Турањанин поготком пет минута прије краја утакмице.

Са друге стране, нападач јуниорског састава Радован Перишић наставио је да "терорише" противничке голмане јер је у новој побједи свог тима учествовао са три гола. Јуниори су до предности стигли у 17. минуту преко Немање Бургића, Перишић је на 0:2 повисио у посљедњем минуту првог полувремена, а у наставку, у 49. и 70. минуту, постигао још два гола и стигао до бројке 11 када су у питању постигнути голови, чиме суверено држи лидерску позицију на листи стријелаца.

Што се тиче екипног пласмана, кадети Борца након четири кола заузимају шесто мјесто са 7 бодова, док су јуниори први са максималних 12 бодова.

Наредно коло заказано је за предстојећи викенд, а у њему ће Борчеви омладинци угостити одговарајуће селекције мркоњићке Слободе.

Иначе, свакако да треба истаћи да ће у сриједу са такмичењем у Омладинској квалитетној лиги, група Запад, кренути и Борчеви пионири и предпионири. Лига укључује 8 тимова, укупно ће бити одиграно 21 коло, а Борац ће у првом колу угостити управо тимове Рудар Приједора.

РУДАР ПРИЈЕДОР – БОРАЦ 1:1 (1:0)

стријелци: 1:0 Ковачевић (18.), 1:1 Турањанин (75.), стадион: у Љубији, гледалаца: 50, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: Ћорић (Рудар Приједор), Амиџић, Турањанин (Борац).

РУДАР ПРИЈЕДОР: Качавенда, Н. Мармат, Вукмановић, Јањушић, Ковачевић, Жерић (од 62. минута Матић), Радаковић, Крнета, Раковић, Д. Мармат, Јаворић (од 41. минута Ћорић). Тренер: Срђан Марјановић.

БОРАЦ: Бунић, Јовић, Ненад, Јаворац, Милојевић, Вребац, Мартић (од 46. минута Амиџић), Латиновић (од 55. минута Гузијан), Турањанин, Васић (од 48. минута Зорић), Солдат. Тренер: Милан Станивуковић.

ЈУНИОРИ

РУДАР ПРИЈЕДОР – БОРАЦ 0:4 (0:2)

стријелци: 0:1 Бургић (17.), 0:2 Перишић (45.), 0:3 Перишић (49.), 0:4 Перишић (70.), стадион: у Љубији, гледалаца: 50, судија: Бојан Панић (Приједор), жути картони: Дујић (Рудар Приједор), Максимовић (Борац).

РУДАР ПРИЈЕДОР: Комненовић, Лајић, Половина (од 76. минута Петош), Дрљача (од 66. минута Стојановић), Пауновић, Тркуља (од 57. минута Тамбић), Бујић (од 52. минута Крнета), Брдар, Роквић (од 46. минута Живанић), Куриџа, Ковљен. Тренер: Зоран Бујић.

БОРАЦ: Добраш, Ожеговић, Јарић, Граховац (од 67. минута Бановић), Батар, Јагодић, Бургић (од 62. минута Матић), Даниловић (од 66. минута Веселиновић), Перишић, Максимовић (од 72. минута Амиџић), Бамбураћ (од 54. минута Мирчић). Тренер: Жељко Врањеш.