Преокрет кадета у Новом Граду, поново силовити и јуниори

Црвено-плави фудбалски викенд, након неочекиваног пораза сениорског састава у Мркоњић Граду у дуелу са Слободом, јуче су поправили омладинци, који су стигли до нових побједа у Омладинској лиги БиХ, група Запад. Кадети и јуниори јуче су такође гостовали Слободи, али оној у Новом Граду, и, како рекосмо, забиљежили тријумфе.

Наиме, кадети су успјели да се врате у меч након заостатка од два гола и тријумфују резултатом 2:5, док су јуниори били још убједљивији постигавши пет голова, али исто тако не дозволивши ривалу да затресе мрежу Милана Добраша.

Кадети Новограђана су до предности над Борцем стигли у 9. минуту голом Бојана Вучена, а када је исти фудбалер након само три минута игре у другом полувремену постигао свој други гол и удвостручио предност свог тима, чинило се да су изабраници Милана Станивуковића пред другим поразом у текућој сезони. Срећом, није било тако: за само 12 минута Борчеви кадети успјели су да изједначе на 2:2, а потом до краја сусрета и да декласирају ривала.

Прво је Милан Ненад у 48. минуту смањио заостатак са бијеле тачке, док је изједначење донио Стефан Стојичић у 55. минуту. Исти играч је у 68. минуту постигао свој други гол за 2:3, на 2:4 повисио је резервиста Никола Турањанин, док је коначан резултат само два минута касније поставио Саша Васић, још један фудбалер који је у игру ушао са клупе.

Кадети су, као што смо и рекли, били још убједљивији, савладавши чак 5 пута голмана Слободе Дамира Крупића. Први је то учинио Владан Даниловић у 10. минуту, а само минут касније "подржао" га је Милош Кукић голом за 0:2. У смирај првог полувремена, у 44. минуту, Кукић је постигао и свој други погодак, а нова одлична партија Борчевих јуниора, који заузимају лидерску позицију са максималних 9 бодова и импозантних 17:1 када су у питању постигнути и примљени голови, закључена је головима Радована Перишића у 50. и Николе Мирчића у 60. минуту.

У наредном колу Борчеви омладинци ће гостовати у Приједору селекцијама Рудара.

СЛОБОДА (НГ) – БОРАЦ 2:5 (1:0)

стријелци: 1:0 Вучен (9.), 2:0 Вучен (43.), 2:1 Ненад (пенал, 48.), 2:2 Стојичић (55.), 2:3 Стојичић (68.), 2:4 Турањанин (70.), 2:5 Васић (72.), стадион: Слободе у Новом Граду, гледалаца: 50, судија: Бојан Панић (Приједор), жути картони: Адиловић (Слобода), Зељковић, Турањанин (Борац).

СЛОБОДА (НГ): Мајсторовић, Адиловић, Плавшић, Недимовић, Новаковић, Лукач, Вучен, Старчевић, Салкић, Додиг (од 71. минута Ћулибрк), Вејновић. Тренер: Богдан Жујић.

БОРАЦ: Зељковић, Милојевић, Вребац, Боснић (од 44. минута Васић), Вујмиловић (од 73. минута Бобић), Мартић (од 65. минута Латиновић), Ненад, Солдат (од 44. минута Турањанин), Гузијан (од 52. минута Зорић), Стојичић, Арсић. Тренер: Милан Станивуковић.

ЈУНИОРИ

СЛОБОДА (НГ) – БОРАЦ 0:5 (0:3)

стријелци: 0:1 Даниловић (10.), 0:2 Кукић (11.), 0:3 Кукић (44.), 0:4 Перишић (50.), 0:5 Мирчић (60.), стадион: Слободе у Новом Граду, гледалаца: 50, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: Савановић (Слобода), Батар, Перишић (Борац), црвени картон: Савановић (Слобода, 28. минут).

СЛОБОДА (НГ): Крупић, Ивичић (од 54. минута Рајилић), Дубајић, Де. Балабан, Да. Балабан, Иванчевић, Ам. Барјактаревић, Вицковић (од 66. минута Ад. Барјактаревић), Селимовић (од 54. минута Адамовић), Савановић. Тренер: Богдан Жујић.

БОРАЦ: Добраш, Прерадовић (од 61. минута Диљевић), Јарић (од 52. минута Бановић), Граховац, Батар (од 61. минута Амиџић), Јагодић, Бамбураћ (од 52. минута Бургић), Даниловић, Перишић, Максимовић (од 52. минута Мирчић), Кукић. Тренер: Жељко Врањеш.