Шоу Борчевих омладинаца: 20 постигнутих голова у двије утакмице!

Омладинци Борца били су немилосрдни према селекцијама Братства из Босанске Крупе у мечевима другог кола Омладинске лиге БиХ, група Запад. И једна и друга селекција Великана из Платонове, и кадетска и јуниорска, по 10 пута је тресла мрежу гостујућег састава, а бриљирали су кадет Огњен Солдат и јуниор Радован Перишић, који су постигли 4, односно 6 голова!?

Прва три гола у побједи кадета постигао је управо споменути Огњен Солдат и то у 4, 6. и 16. минуту. На 4:0 повисио је Давид Јаворац у 25. минуту, док је прво полувријеме голом у 35. минуту закључио Андреј Боснић. У наставку је прво Слободан Вук Вујмиловић, у 46. минуту, савладао голмана гостију за 6:0, четири минута касније поново је био прецизан Андреј Боснић, у 60. минуту осми гол за Борац је постигао Никола Турањанин, у 65. минуту Огњен Солдат је постигао свој четврти гол на утакмици, а судбину Братства запечатио је Милан Ненад у 70. минуту.

Демонстрација силе виђена је и у окршају јуниора два клуба, у којем је Борац славио резултатом 10:1, а бриљирао је, како рекосмо, Радован Перишић, који је шест пута натjерао малобројну публику да аплаудира. Борац је до предности стигао у 7. минуту преко Владана Даниловића, а свој премијерни гол на утакмици Радован Перишић је постигао у 14. минуту. На 3:0 повисио је Борис Јагодић седам минута касније, а само 4 минута након тога поново је прецизан био Радован Перишић за 4:0, да би коначан резултат првог дијела игре, 5:0, био постављен у 41. минуту другим голом Владана Даниловића.

Свој трећи гол Перишић је постигао у 51. минуту, само минут касније Кукић је стријелац за 7:0, а у 71. минуту Братство постиже свој једини гол на утакмици и то преко Ајдина Муминовића. Ипак, да и кадети Братства Бањалуку напусте са двоцифреним бројем лопти у мрежи, побринуо се Радован Перишић, који је свој јучерашњи шоу закључио головима у 72, 80. и 82. минуту.

Након прва два кола Борчеви кадети заузимају пето мјесто са три бода, док су јуниори на лидерској позицији са максималним учинком. Прилику да стигну до нових побједа Борчеви омладинци имаће у недјељу, када ће гостовати селекцијама Слободе у Новом Граду.

Борчевци предводе стријелце

Головима против Братства Огњен Солдат и Радован Перишић избили су на чело листе стријелаца Омладинске лиге БиХ, група Запад. Солдат са 4 гола дијели прво мјесто са двојцем из Жељезничар Спорт тима Васо Њежић – Бранко Ђукић, док је у јуниорској конкуренцији Перишић убједљиво први са 7 голова, испред Славише Гузијана (Жељезничар Спорт тим) и Ахмеда Шахиновића (Јединство), који су постигли по три гола.

БОРАЦ – БРАТСТВО (БОСАНСКА КРУПА) 10:0

стријелци: 1:0 Солдат (4.), 2:0 Солдат (6.), 3:0 Солдат (16.), 4:0 Јаворац (25.), 5:0 Боснић (35.), 6:0 Вујмиловић (46.), 7:0 Боснић (50.), 8:0 Турањанин (60.), 9:0 Солдат (65.), 10:0 Ненад (70.), стадион: Градски, гледалаца: 100, судија: Вања Ајдер (Бањалука), жути картони: - .

БОРАЦ: Гашић, Милојевић, Вребац (од 55. минута Латиновић), Боснић (од 51. минута Васић), Вујмиловић (од 60. минута Амиџић), Мартић (од 41. минута Зорић), Ненад, Солдат, Јаворац, Стојичић (од 41. минута Турањанин), Арсић. Тренер: Милан Станивуковић.

БРАТСТВО (БОСАНСКА КРУПА): Пашалић, Рекић, Бешић, Велагић, Сарађан, Реџић, Седић, Татаревић, Мујагић, Јолић, Гверић. Тренер: - .

ЈУНИОРИ

БОРАЦ – БРАТСТВО (БОСАНСКА КРУПА) 10:1

стријелци: 1:0 Даниловић (7.), 2:0 Перишић (14.), 3:0 Јагодић (21.), 4:0 Перишић (25.), 5:0 Даниловић (41.), 6:0 Перишић (51.), 7:0 Кукић (52.), 7:1 Муминовић (71.), 8:1 Перишић (72.), 9:1 Перишић (80.), 10:1 Перишић (82.), стадион: Градски, гледалаца: 100, судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: Максимовић (Борац).

БОРАЦ: Добраш (од 55. минута Чађо), Прерадовић, Јарић (од 55. минута Амиџић), Граховац, Батар (од 62. минута Бановић), Јагодић, Кукић, Даниловић, Перишић, Максимовић, Мирчић (од 62. минута Диљевић). Тренер: Жељко Врањеш.

БРАТСТВО (БОСАНСКА КРУПА): Пашалић, Герзић, Алиџановић, Шабић, Бечић, Караибрахимовић, Фазлић, Татаревић, Муминовић, Бајрамовић, Рамић. Тренер: Алмир Спахић.