Половичан учинак омладинаца на премијери

Премијерно коло Омладинске лиге БиХ (група Запад), која егзистира под окриљем Фудбалског савеза Републике Српске, понудила је градски дерби између Жељезничар Спорт тима и Борца. Тим "из Предграђа" извојевао је побједу у дуелу кадета два тима голом Васе Њежића у 28. минуту, док су у окршају јуниора успјешнији били црвено-плави момци.

Тим који са клупе предводи Жељко Врањеш стекао је резултатску предност у раној фази меча, односно у 10. минуту, када је голмана домаће екипе Ведрана Мелатарасавладао Милош Кукић. У смирај првог полувремена, тачније у 43. минуту, на 0:2 је повисио Радован Перишић, а коначан резултат је у 50. минуту поставио Славиша Гузијан.

У другом колу, које је заказано за сриједу (17. август), омладинци Борца ће угостити тимове Братства из Босанске Крупе. Утакмице се играју на Градском стадиону од 16 и 18 часова.

КАДЕТИ

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ – БОРАЦ 1:0 (1:0)

стријелци: 1:0 Њежић (28.), стадион: Жељезничар Спорт тима, гледалаца: 200, судија: Синиша Иванчевић (Бањалука), жути картони: Купрешак (Жељезничар Спорт тим).

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Поповић, Миловановић (од 63. минута Марјановић), Малић, Мајкић (од 60. минута Радошевић), Купрешак, Кнежевић (од 80. минута Кајкут), Чолић, Кувач (од 50. минута Живанић), Ђукић. Ружичић, Њежић. Тренер: Богдан Крнојелац.

БОРАЦ: Бунић, Томаш (од 41. минута Арсић), Милојевић, Јовић (од 41. минута Мартић), Латиновић (од 53. минута Вујмиловић), Боснић, Зорић (од 45. минута Стојичић), Ненад, Солдат (од 65. минута Турањанин), Вребац, Јаворац. Тренер: Милан Станивуковић.

ЈУНИОРИ

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ – БОРАЦ 1:2 (0:2)

стријелци: 0:1 Кукић (10.), 0:2 Перишић (43.), 1:2 Гузијан (50.), стадион: Жељезничар Спорт тима, гледалаца: 250, судија: Вања Ајдер (Бањалука), жути картони: Јањић, Босанчић (Жељезничар Спорт тим), Батар, Перишић, Даниловић, Прерадовић (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Метлар, Гузијан, Ђурић (од 37. минута Марковић), Шаула, Козомара (од 46. минута Ковачевић), Грујић (од 87. минута Лукић), Тадић, Босанчић, Билал, Чолић (од 88. минута Јавор), Јањић. Тренер: Богдан Крнојелац.

БОРАЦ: Добраш, Ожеговић (од 56. минута Прерадовић), Јарић, Батар, Амиџић, Јагодић, Бамбураћ (од 50. минута Бургић), Даниловић, Перишић, Максимовић, Кукић. Тренер: Жељко Врањеш.

(борац-спорт, фото: ФК Жељезничар Спорт тим)