''Црвено-плави'' савладали Слободу (Фото)

У генералној проби пред старт Прве лиге Републике Српске изабраници Зорана Драгишића су пред малим бројем гледалаца и по изузетно спарном времену савладали екипу Слободе из Новог Града резултатом 3:0. Црвено-плави су на тај начин забиљежили и трећи тријумф у склопу припрема за наступ у прволигашком каравану, претходно савладавши тимове Рудар Приједора (4:0) и добојског Жељезничара (8:1).

У 3. минуту забиљежили смо прву шансу на утакмици: са лијеве стране је лопту у казнени простор упутио Милош Дујковић, а придошлица из приједорског Рудара Синиша Радоја није успио да је захвати на жељени начин. Неискоришћена прилика била је, слободно можемо да кажемо, најава водећег гола који је услиједио само неколико секунди касније: поново је Дујковић играч који центрира, а овог пута у шанси за гол нашао се Гузина, коју указано и користи.

Само 8 минута касније Гузина је могао да постигне и свој други гол на утакмици, али је шутирао у чувара мреже гостујуће екипе Мајкића. Ипак, у 25. минуту доскорашњи нападач дервентског Текстилца по други пут је приморао малобројну публику да аплаудира: играч Радника на позајмици у Борцу Слађан Антић био је асистент.

У 36. минуту пулени Ернеста Шабића пропустили су стопостотну шансу: на лијевој страни лопту је изгубио Борчев штопер Лука Граховац, што је пробао да искористи Топић који је шутирао, али је Асмир Авдукић одличном интервенцијом лопту послао у корнер.

Прву стопостотну прилику у другом дијелу публика је могла да види у 58. минуту, када је Огњен Шкорић извео корнер, Дејан Поповић остао сам на супротној стативи, али је лопта отишла неколико центиметара поред гола. У 75. минуту Милош Кукић је преварио свог чувара, упутио приземан центаршут, одбрамбени фудбалер Слободе у жељи да интервенише погађа пречку, а одбијену лопту Антић шаље директно у наручје голмана Крупића.

Коначан резултат постављен је у 84. минуту: Александар Кондић је прошао дуж десне аут-линије и центрирао, Крупић "извадио лопту испод пречке" и избацио у корнер, који је извео Шкорић, а након којег је главом са седам метара младог голмана Слободе матирао бивши штопер Борчевог првог ривала у Првој лиги РС Славије Немања Вејновић.

БОРАЦ: Авдукић, Поповић (од 76. минута Трнинић), Граховац (од 46. минута Вејновић), Ерић (од 62. минута Петровић), Прљета (од 62. минута Кондић), Кисо, Дујковић (од 58. минута Делић), Радоја, Малбашић (од 56. минута Шкорић), Антић (од 76. минута Мишић), Гузина (од 67. минута Кукић). Тренер: Зоран Драгишић.

СЛОБОДА (НГ): Мајкић, Музгоња, Матовић, Тица, Јевремовић, Ковачевић, Жујић, Ћулибрк, Савановић, Топић, Бркић. Још су играли: Крупић, Вицковић, Мијић, Бабић. Тренер: Ернест Шабић.