Кадетима бод, јуниори до побједе након преокрета

У претпосљедњем колу омладинске Премијер лиге БиХ кадети и јуниори Борца снаге су одмјерили са одговарајућим селекцијама бијељинског Радника и забиљежили неријешен резултат и побједу. Иако су два пута били у резултатској предности, кадети су морали да се задовоље једним бодом, док су јуниори након преокрета стигли до тријумфа, првог након 10. априла и меча 22 кола са Травником (7:0).

Изабраници Марка Тешића су головима Немање Бургића у 4. и 21. минуту имали резултатски плус у односу на Бијељинце, међутим погоцима Драгана Живановића у 9. и Марка Николића у 64. минуту стигли до ремија.

Јуниори Радника су преко Абдурахмана Бешировића стигли до предности већ у 9. минуту, међутим ствари је на почетак само 8 минута касније вратио Стефан Триван. На старту другог полувремена у игру је умјесто Немање Милаковића ушао Драган Арежина који је након само два минута на терену савладао гостујућег чувара мреже Ћурчића, док је коначан резултат у 60. минуту поставио Вук Милосављевић.

Коло прије краја такмичења кадети Борца заузимају седмо мјесто на табели са 43 бода и на тој позицији ће и остати и након посљедњих 90 минута и меча са Витезом јер шестопласирана Слобода има 12 бодова више од Борца, док осмопласирани Радник касни седам бодова за Тешићевим пуленима.  Јуниори су четврти са 57 бодова.

Међутим, и даље је непознато да ли ће се Борчеви омладинци и наредне сезоне такмичити у Премијер лиги БиХ. Наиме, због апсурдног система такмичења у БиХ који налаже да и млађе категорије испадају из лиге уколико се то деси и сениорима без обзира који пласман остварили омладинци, играчи Марка Тешића и Жељка Врањеша нажалост наредне сезоне не би имали право да играју против вршњака Сарајева, Жељезничара, Широког Бријега, Зрињског... али с обзиром да се у протеклих неколико дана дигла медијска прашина поводом неисправне лиценце зеничког Челика, који би могао да, на крају крајева, буде избачен из Премијер лиге, још увијек се не може са сигурношћу рећи у којем ће такмичењу сљедеће сезоне играти Борчеве млађе категорије.

КАДЕТИ

БОРАЦ – РАДНИК 2:2

стријелци: 1:0 Бургић (4.), 1:1 Живановић (9.), 2:1 Бургић (21.), 2:2 Николић, стадион: Градски, гледалаца: 50, судија: Вања Ајдер (Бањалука), жути картони: Гајић (Борац), Миловчевић (Радник).

БОРАЦ: Зељковић, Дубравац, Јаворац (од 75. минута Мирчић), Свјетлановић, Гвозденовић (од 36. минута Вуковић), Мрзић, Бамбураћ, Ожеговић (од 54. минута Мартић), Гајић, Бановић, Бургић (од 75. минута Томаш). Тренер: Марко Тешић.

РАДНИК: Миловчевић, Секулић, Џино, Зекановић, Јовановић (од 60. минута Малетић), Лазаревић (од 73. минута Лукић), Николић, Живановић, Врућинић, Чавић, Митровић. Тренер: Огњен Суботић.

ЈУНИОРИ

БОРАЦ – РАДНИК 3:1

стријелци: 0:1 Бешировић (9.), 1:1 Триван (17.), 2:1 Арежина (48.), 3:1 Милосављевић (60.), стадион: Градски, гледалаца: 50, судија: Милан Доцић (Бањалука), жути картони: Микић (Борац).

БОРАЦ: Чађо, Јекић, Петровић, Трнинић, Бабић, Милаковић (од 46. минута Арежина), Поповић (од 86. минута Амиџић), Милосављевић, Микић (од 77. минута Ћеранић), Јовић (од 46. минута Шеварика), Триван. Тренер: Жељко Врањеш.

РАДНИК: Ћурчић, Црквењаш, Арсеновић, Ракић, Бешировић, Радић, Мотика, Барјектаревић, Митровић (од 72. минута Лазић), Станојевић, Ступар. Тренер: Мидхат Мемишевић.