Кадети испустили предност, без голова у мечу јуниора

Омладинци Фудбалског клуба Борац ремизирали су у Бањалуци са одговарајућим селекцијама Широког Бријега у оквиру 28. кола Премијер лиге. Резултат у окршају кадета два клуба гласио је 2:2, док се у мечу јуниора мреже нису тресле.

Кадети Борца стекли су предност од два гола већ након првих 15 минута утакмице: у 6. минуту мрежу гостију затресао је Небојша Гвозденовић, а само девет минута касније прецизан је био и Срђан Мрзић. Међутим, изабраници Марка Тешића су предност испустили у других 40 минута: чувара мреже Борца Његоша Зељковића два пута је матирао Домагој Марушић и то у 50. и 64. минуту.

Два кола прије краја такмичења Борчеви кадети заузимају седмо мјесто са 42 бода, док су јуниори четврти са 54.

У претпосљедњем колу Борац ће угостити тимове бијељинског Радника.

КАДЕТИ

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 2:2 (2:0)

стријелци: 1:0 Гвозденовић (6.), 2:0 Мрзић (15.), 2:1 Марушић (50.), 2:2 Марушић (64.), стадион: Градски, гледалаца: 50, судија: Драган Петровић (Бањалука), жути картони: Дубравац (Борац).

БОРАЦ: Зељковић, Дубравац, Прерадовић (од 41. минута Свјетлановић), Гвозденовић, Мартић (од 50. минута Ненад), Мрзић, Бамбураћ, Гајић, Бановић, Бургић (од 70. минута Ћеранић), Вуковић (од 61. минута Томаш). Тренер: Марко Тешић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Перковић, Леко, Пушић, Марчинко, Марушић, Машић, Кнежевић (од 73. минута Думанчић), Кордић (од 30. минута Билаћ), Маркота (од 41. минута Ћосић), Стојић, Бешлић. Тренер: Нико Ковачић.

ЈУНИОРИ

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 0:0

стадион: Градски, гледалаца: 50, судија: Огњен Ваљић (Бањалука), жути картони: - .

БОРАЦ: Чађо, Јекић, Петровић, Милић, Бабић, Трнинић, Поповић (од 82. минута Милаковић), Милосављевић (од 76. минута Татић), Максимовић (од 80. минута Јовић), Микић (од 55. минута Триван), Зекановић (од 63. минута Станковић). Тренер: Жељко Врањеш.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Зломислић, Марић, Никић, Илијашевић, Зовко, Јурић, Матић, Стојић, Бајо, Дедић, Милићевић. Тренер: Анто Кокић.