Кадети тријумфовали, јуниори поражени

Кадети Борца забиљежили су, након три везана пораза, прву побједу у омладинској Премијер лиги савладавши јуче на Градском стадиону екипу Рудара из Приједора резултатом 2:0. У 18. минуту изабраници Марка Тешића су стигли до вођства преко Немање Бургића, само пет минута касније предност је удвостручио Дејан Јаворац, док је коначан резултат поставио Лука Куленовић у 70. минуту.

Јуниори су забиљежили нови пораз, трећи у посљедње четири утакмице, изгубивши од Приједорчана резултатом 0:1, а једини гол на утакмици постигао је Станко Стојић у 28. минуту.

Иначе, четири кола прије краја сезоне кадетски тим Борца налази се на седмом мјесту на табели са 49 бодова, док су јуниори четврти са 52.

У наредном колу Борчеви омладинци гостују одговарајућим селекцијама Славије.

КАДЕТИ

БОРАЦ – РУДАР 3:0

стријелци: 1:0 Бургић (18.), 2:0 Јаворац (23.), 3:0 Куленовић (70.), стадион: Градски, гледалаца: 50,  судија: Драган Петровић (Бањалука), жути картони: Гајић (Борац), Зорић, Кадирић (Рудар).

БОРАЦ: Чађо, Дубравац, Јаворац, Прерадовић, Гвозденовић, Бамбураћ, Куленовић, Мартић (од 75. минута Ненад), Гајић (од 75. минута Ожеговић), Свјетлановић (од 72. минута Амиџић), Бургић (од 55. минута Мрзић). Тренер: Марко Тешић.

РУДАР: Качавенда, Јањушић (од 66. минута Радаковић), Половина, Дрљача, Топаловић, Тамбић (од 70. минута Жерић), Ковачевић (од 57. минута Мармат), Павловић, Јосиповић, Ковљен (од 71. минута Крагуљ), Зорић (од 46. минута Кадирић). Тренер: Срђан Марјановић.

ЈУНИОРИ

БОРАЦ – РУДАР 0:1

стријелци: 0:1 Стојић (28.), стадион: Градски, гледалаца: 100, судија: Огњен Ваљић (Бањалука), жути картони: - .

БОРАЦ: Пуповац, Јекић, Милић, Бубић, Трнинић, Милосављевић, Поповић, Микић (од 53. минута Триван), Максимовић (од 73. минута Станковић), Перишић, Зекановић (од 85. минута Бабић). Тренер: Жељко Врањеш.

РУДАР: Унијат, Мандић (од 88. минута Тркуља), Лајић, Гаврановић, Мухић, Ковачевић, Стојић, Ћатић, Брдар (од 53. минута Радановић), Давидовић, Тица. Тренер: Зоран Бујић.