Порази кадета и јуниора у Зеници

Млађе селекције Борца забиљежиле су поразе у Зеници од Челика у оквиру 25. кола омладинске Премијер лиге БиХ. Кадетски тим поражен је резултатом 3:0, примивши два поготка у посљедњих пет минута првог полувремена, док су јуниори поражени резултатом 1:0, а лопту су из своје мреже вадили у 88. минуту.

У 10. минуту утакмице кадета два клуба из игре је код домаћих изашао Шувалић, а на терен истрчао Черимић, који је два пута савладао Дејана Чађу и то у 35. и 38. минуту, док је коначан резултат поставио Мујак у 69. минуту. У мечу јуниора Челика и Борца једини гол на утакмици постигао је Сагдати, а треба истаћи и да је Ботац од 68. минута играо са играчем мање јер је због другог жутог картона игру морао да напусти Огњен Петровић.

Пет кола прије краја такмичења Борчеви кадети су седми са 38 бодова, док су јуниори четврти са 52.

У наредном колу Борац ће дочекати млађе селекције приједорског Рудара.

ЧЕЛИК – БОРАЦ 3:0

стријелци: 1:0 Черимић (35.), 2:0 Черимић (38.), 3:0 Мујак (69.), стадион: Камберовића поље Б, гледалаца: 20, судија: Алдин Софић (Зеница), жути картони: Дурмић, Черимић (Челик), Гвозденовић, Вуковић (Борац).

ЧЕЛИК: Дедић, Поповић, Пепић, Шушић (од 71. минута Калабић), Мујак, Зилић, Дурмић (од 66. минута Золић), Брадарић, Милановић (од 59. минута Дурак), Шувалић (од 10. минута Черимић), Башић (од 41. минута Ибраковић). Тренер: Вахидин Имамовић.

БОРАЦ: Чађо, Дубравац, Јаворац (од 69. минута Томаш), Прерадовић (од 9. минута Вуковић), Гвозденовић, Бургић (од 47. минута Мрзић), Бамбураћ (од 72. минута Васић), Куленовић, Мартић (од 65. минута Ненад), Гајић, Бановић. Тренер: Марко Тешић.

ЈУНИОРИ

ЧЕЛИК – БОРАЦ 1:0

стријелци: 1:0 Сагдати (88.), стадион: Камберовића поље Б, гледалаца: 40, судија: Азем Карић (Зеница), жути картони: Шабић, Мехић, Дураковић, Сагдати (Челик), Петровић, Бабић (Борац), црвени картон: Петровић (Борац, 68.).

ЧЕЛИК: Кутић, Сарајлић, Девеџић, Шабић, Синановић (од 78. минута Мухаремовић), Дураковић (од 63. минута Софтић), Адиловић, Чолић (од 65. минута Сагдати), Шишић, Мехић (од 73. минута Лемеш), Чолић. Тренер: Павле Скочибушић.

БОРАЦ: Пуповац, Јекић (од 89. минута Кузмановић), Трнинић, Бабић, Милосављевић, Поповић (од 85. минута Милаковић), Станковић (од 59. минута Татић), Триван, Микић (од 59. минута Арежина), Перишић (од 70. минута Бубић), Петровић. Тренер: Жељко Врањеш.