Јуниори елиминисани у полуфиналу

Јуниори Борца нажалост неће бити у прилици да се боре за трофеј у омладинском Купу Бих пошто су данас, у реванш утакмици полуфинала одиграној у Спортском центру Муса – Карачић, поражени од Широког Бријега резултатом 5:0, па ће тако Широкборијежани у финалном двомечу изаћи на мегдан Сарајеву, које је укупним резултатом 12:1 елиминисало бугојанску Искру из даљег такмичења.

Широки Бријег је већ у петом минуту анулирао предност Борца из прве утакмице, када је мрежу Стефана Пуповца затресао Марић. До одласка на одмор домаћи су удвостручили предност, а стријелац је био Бонџа у 39. минуту. У 59. минуту трећи гол за домаће постигао је Јурић, у 82. минуту на 4:0 повисио је Бухач, а коначан резултат у 87. минуту, са бијеле тачке, поставио Бојо.

Изабраници Жељка Врањеша, након елиминације из куп-такмичења, окрећу се обавезама у Премијер лиги, у којој их до краја сезоне очекује борба за титулу са Сарајевом и Зрињским. Управо ће Мостарци бити наредни ривал нашем тиму и то у недјељу од 17 часова на Градском стадиону у Бањалуци.

ШИРОКИ БРИЈЕГ – БОРАЦ 5:0

стријелци: 1:0 Марић (5.), 2:0 Бонца (39.), 3:0 Јурић (59.), 4:0 Бухач (82.), 5:0 Бојо (пенал, 87.), стадион: СЦ Муса - Карачић, гледалаца: 100, судија: Дарко Обрадовић (Столац), жути картони: Никић (Широки Бријег), Триван, Петровић, Зекановић, Бабић, Милаковић (Борац).

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Зломислић, Бајо (од 84. минута Стојић), Никић, Б. Вукоја (од 71. минута Бојо), Милићевић, Гашпар (од 75. минута Бухач), З. Вукоја, Марић, Грбешић, Бонџа (од 84. минута Илијашевић), Јурић (од 80. минута Зовко). Тренер: Анто Кокић.

БОРАЦ: Пуповац, Поповић, Петровић, Милић, Бабић, Трнинић, Триван (од 37. минута Максимовић), Мајетић (од 46. минута Микић), Милосављевић (од 84. минута Милаковић), Перишић (од 68. минута Станковић), Зекановић (од 80. минута Јовић). Тренер: Жељко Врањеш.