Порази кадета и јуниора од Сарајева

Млађе селекције Фудбалског клуба Борац забиљежиле су убједљиве поразе у Сарајеву од истоименог домаћина у оквиру 23. кола омладинске Премијер лиге. Кадетски тим поражен је са високих 7:1, примивши пет голова у првом полувремену, док су јуниори изгубили меч резултатом 4:0.

Како рекосмо, изабраници Марка Тешића већ у првих 40 минута су морали пет пута да ваде лопту из своје мреже; за домаће су погађали Мехуљић у 3, затим Хаџић у 12. и 21, Мустафић у 35. и Курдић у 39. минуту, а у првом дијелу је свој једини гол на утакмици постигао наш тим и то преко Небојше Гвозденовића у 32. минуту. У наставку су изабраници Џенана Ушчуплића постигли још два гола и то преко резервиста Салчина у 68. и Имамовића у 79. минуту.

Јуниори Сарајева до предности над играчима Жељка Врањеша стигли су у 40. минуту, када је Стефана Пуповца савладао Херић. При том резултату се отишло на одмор, да би домаћи до краја меча још три пута приморали Борчеву одбрану на капитулацију. На 2:0 повисио је Вазда у 58. минуту, у 77. минуту је погодио Чатаковић за 3:0, а коначан резултат поставио је Смајлагић у 87. минуту.

Седам кола прије краја такмичења кадети Борца налазе се на седмом мјесту са 41 бодом, док су јуниори трећи са 51, колико има и другопласирано Сарајево, које тек треба да одигра заосталу утакмицу 19. кола са Зрињским, који је лидер са 54 бода.

Управо ће Мостарци бити наредни ривал Борчевим омладинцима и то у Бањалуци, а треба истаћи и да прије тих утакмица Борчеве јуниоре очекује реванш утакмица полуфинала Купа са Широким Бријегом, која се игра у сриједу на стадиону Пецара од 16:30 часова. У првој утакмици, одиграној прошле сриједе у Бањалуци, Борац је тријумфовао резултатом 1:0, а једини гол на утакмици био је дјело Саше Поповића.

САРАЈЕВО – БОРАЦ 7:1

стријелци: 1:0 Мехуљић (3.), 2:0 Хаџић (12.), 3:0 Хаџић (пенал, 21.), 3:1 Гвозденовић (32.), 4:1 Мустафић (35.), 5:1 Курдић (39.), 6:1 Салчин (68.), 7:1 Имамовић (79.), стадион: тренинг центра ФК Сарајево, гледалаца: 60, судија: Ивана Влаић (Сарајево), жути картони: Салчин (Сарајево).

САРАЈЕВО: Мусемић, Курдић, Тутунџић, Хаџић (од 54. минута Кларић), Ресић (од 41. минута Имамовић), Рагиповић (од 41. минута Шабановић), Мехуљић (од 51. минута Цивић), Исламовић, Ђокановић, Буљубашић (од 41. минута Салчин), Мустафић. Тренер: Џенан Ушчуплић.

БОРАЦ: Чађо (од 58. минута Зељковић), Јаворац (од 25. минута Дубравац), Прерадовић, Гвозденовић, Ненад (од 58. минута Ожеговић), Мрзић (од 38. минута Ћеранић), Бургић, Гајић, Бановић (од 38. минута Мирчић), Свјетлановић, Вуковић. Тренер: Марко Тешић.

ЈУНИОРИ

САРАЈЕВО – БОРАЦ 4:0

стријелци: 1:0 Херић (40.), 2:0 Вазда (58.), 3:0 Чатаковић (77.), 4:0 Смајлагић (87.), стадион: тренинг центра ФК Сарајево, гледалаца: 50, судија: Азем Карић (Зеница), жути картони: Херић, Османовић, Растодер (Сарајево), Триван, Микић (Борац).

САРАЈЕВО: Ковачевић, Растодер, Зељковић, Ђурић, Вазда (од 85. минута Крајишник), Гљива (од 76. минута Велаџић), Салчиновић, Чатаковић (од 80. минута Авдић), Благојевић, Херић (од 79. минута Шкријељ), Османовић. Тренер: Сањин Алагић.

БОРАЦ: Пуповац, Јекић, Петровић, Милић, Трнинић, Милосављевић (од 80. минута Арежина), Поповић (од 80. минута Станковић), Мајетић (од 60. минута Перишић), Микић (од 46. минута Бабић), Триван (од 85. минута Милаковић), Зекановић. Тренер: Жељко Врањеш.

(борац-спорт, фото: sport1.ba)