Направљен одличан увод у полуфинале Купа са Широким Бријегом

Кадети и јуниори Борца забиљежили су убједљиве побједе над одговарајућим селекцијама Травника у оквиру 22. кола омладинске Премијер лиге БиХ. Кадетски састав "спаковао" је пет лопти у мрежу гостујућег тима (5:1), док су јуниори чак седам пута затресли мрежу вршњака са Пироте за наставак трке са освајање титуле шампиона.

До одласка на одмор изабраници Марка Тешића стекли су предност од два гола преко Прерадовића у 10. и Бургића у 39. минуту. На 2:0 повисио је Куленовић у 46. минуту, док је само три минута касније голмана нашег тима Зељковића матирао Чатић. У 59. минуту Мрзић је постигао 4. гол за Борац, док је коначан резултат поставио Мирчић десет минута прије посљедњег судијског звиждука.

Јуниори су сав посао против Травничана завршили у првих 13 минута, након којих је на семафору био исписан резултат 4:0!? Три од прва четири гола пулена Жељка Врањеша постигао је Зекановић, који је Исића "начео" у 4. минуту из једанаестерца. Шест минута касније Зекановић постиже свој други гол, 120 секунди потом прецизан је и Микић, а одмах у наредном Борчевом нападу Зекановић поново приморава Исића на капитулацију.

У 28. минуту Мајетић је наставио голеаду на Градског стадиону, која је закључена у 77. и 85. минуту головима резервиста Бабића и Станковића.

Пред Борчевим омладинцима у наредна два кола су изузетно тешки испити и то против Сарајева на Кошеву и Зрињског на Градском стадиону. Посебно се то односи на јуниоре, којима су споменута два тима једини ривали на путу ка освајању шампионске титуле и пласману у омладинску Лигу шампиона. Прије тога, Борчеве јуниоре у сриједу од 16:30 часова у Платоновој 6 против Широког Бријега очекује прва утакмица полуфинала омладинског Купа БиХ. Други полуфинални пар чине бугојанска Искра и Сарајево.

БОРАЦ – ТРАВНИК 5:1

стријелци: 1:0 Прерадовић (10.), 2:0 Бургић (39.), 3:0 Куленовић (46.), 3:1 Чатић (49.), 4:1 Мрзић (59.), 5:1 Мирчић (70.), стадион: Градски, гледалаца: 50, судија: Тања Рачић (Бањалука), жути картони: Бамбураћ, Гузијан (Борац), Шиљак (Травник).

БОРАЦ: Зељковић, Јаворац, Прерадовић (од 65. минута Бановић), Гвозденовић (од 50. минута Ћеранић), Бамбураћ (од 64. минута Мирчић), Куленовић, Марић (од 65. минута Гузијан), Гајић, Свјетлановић, Бургић (од 50. минута Мрзић), Вуковић. Тренер: Марко Тешић.

ТРАВНИК: Исић (од 75. минута Лепир), Е. Балтић (од 60. минута Алибеговић), Ш. Балтић, Хопић, Ловриновић (од 71. минута Малкоћ), Тубановић, Чатић, Арнаут, Сефер (од 47. минута Хоџић), Шиљак, Чејван (од 75. минута Кадрић). Тренер: Илија Бабић.

ЈУНИОРИ

БОРАЦ – ТРАВНИК 7:0

стријелци: 1:0 Зекановић (пенал, 4.), 2:0 Зекановић (10.), 3:0 Микић (12.), 4:0 Зекановић (13.), 5:0  Мајетић (28.), 6:0 Бабић (77.), 7:0 Станковић (85.), стадион: Градски, гледалаца: 50, судија: Огњен Ваљић (Бањалука), жути картони: - .

БОРАЦ: Пуповац, Јекић, Петровић, Милић, Трнинић (од 46. минута Бабић), Милосављевић (од 55. минута Татић), Поповић (од 63. минута Милаковић), Мајетић (од 46. минута Станковић), Микић, Триван, Зекановић (од 46. минута Перишић). Тренер: Жељко Врањеш.

ТРАВНИК: Селман, Лукић, Мелић, Шврака, Отузбир, Ђогић, Билаћ (од 11. минута Стрмоња), Хасанбеговић, Ганић (од 67. минута Дервишић), Бркић (од 85. минута Омеровић), Торлак. Тренер: Аднан Бегановић.