Неочекиван пораз јуниора у Зворнику

Јуниори Фудбалског клуба Борац направили су велики кикс у оквиру 21. кола омладинске Премијер лиге неочекивано изгубивши у Зворнику од Дрине резултатом 2:1, што је Зворничанима прва побједа у досадашњем току сезоне. Изабраници Жељка Врањеша споменутим поразом препустили су лидерску позицију Зрињском, који је савладао Челик резултатом 2:1, и сада има 50 бодова, испред Борца којима има два бода мање, с тим што Мостарци још увијек нису одиграли заосталу утакмицу 19. кола са Сарајевом које се налази на 4. мјесту са 42 бода и двије утакмице мање.

Јуниоре Дрине до резултатске предности је довео Огњен Стјепановић, али се на одмор ипак отишло при неријешеном резултату јер је домаћег голмана Стефана Стојановића савладао Предраг Зекановић. До новог вођства Дрина је стигла у 60. минуту преко Душана Ерића који је, испоставило се касније, својим голом донио три бода Дрини и отежао црвено-плавима пут ка освајању титуле.

Изабраници Марка Тешића убједљиво су поражени, резултатом 3:0. У 17. минуту домаћи су повели преко Ивана Бајића, четири минута касније било је 2:0 захваљујући голу Мирзе Јашаревића, док је коначан резултат поставио Нусрет Хидић након 8 минута игре у другом полувремену. Иначе, девет кола прије краја Борчеви кадети су шести са 35 бодова.

У наредном колу млађе селекције Борца дочекаће одговарајуће тимове Травника.

ДРИНА – БОРАЦ 3:0

стријелци: 1:0 Бајић (16.), 2:0 Јашаревић (21.), 3:0 Хидић (48.), стадион: Градски у Зворнику, гледалаца: 100, судија: Дарко Геџић (Брчко), жути картони: - .

ДРИНА: Петровић, Д. Милошевић (од 75. минута Клашња), Готовац (од 60. минута Дамјановић), Томић, Андрић, Бајић (од 75. минута Милошевић), Хидић (од 65. минута Влачић), Ристић, Б. Милошевић, Јашаревић (од 70. минута Максимовић), Радић. Тренер: Срђан Епшек.

БОРАЦ: Чађо, Дубравац, Прерадовић, Гвозденовић (од 60. минута Ћеранић), Бамбураћ, Куленовић, Марић (од 60. минута Мартић), Гајић (од 51. минута Нинковић), Бановић (од 51. минута Мирчић), Бургић (од 53. минута Ненад), Вуковић. Тренер: Марко Тешић.

ЈУНИОРИ

ДРИНА – БОРАЦ 2:1

стријелци: 1:0 Стјепановић (30.), 1:1 Зекановић (45.), 2:1 Ерић (60.), стадион: Градски у Зворнику, гледалаца: 100, судија: Адмир Авдић (Калесија), жути картони: Костић (Дрина).

ДРИНА: Стојановић, Алексић, Гајић (од 90. минута Хрустановић), Биберџић, Вишковић (од 60. минута Смајловић), Стјепановић, Ерић (од 66. минута Радић), Симић, Костић, Јунузовић (од 88. минута Драгић), Лукић (од 74. минута Омеровић). Тренер: Вељко Цвијетановић.

БОРАЦ: Пуповац, Јекић, Бубић, Милић, Бабић, Трнинић, Поповић (од 65. минута Микић), Мајетић (од 82. минута Јовић), Максимовић (од 64. минута Милосављевић), Перишић, Зекановић. Тренер: Жељко Врањеш.