Пали се Борчева машина! (Фото)

Срушен Травник на Пироти!

Борчева машина полако али сигурно се пали и хвата залет за тимовима који финиш премијерлигашке сезоне дочекују у златној средини! Фудбалери у црвено-плавим дресовима петнаестодневну првенствену паузу и дерби са Сарајевом 2. априла на Градском стадиону дочекују у изванредном, побједничком расположењу; у 22. колу Премијер лиге на стадиону Пирота савладан је домаћи Травник резултатом 0:2, што је Борцу шеста побједа у посљедњих седам утакмица на овом стадиону, али што је још важније, побједа којом је ухваћен прикључак прво за Витезом, за којим наш тим, након непотпуног 22. кола, заостаје само два бода с тим што Витежани свој меч ове рунде играју у Сарајеву против Олимпика, те за Славијом и Челиком који заузимају за сада сигурне позиције у средини табеле, који ће такође другог дана викенда на терен и то против Сарајева и Широког Бријега и за којима изабраници Борчета Средојевића за сада заостају само 5 бодова!

Како рекосмо, Борчева машина мало по мало "долази до даха" и престројава се на побједнички премијерлигашко колосијек. Само неколико тренинга и двије премијерлигашке утакмице биле су довољне актуелном шефу стручног штаба Борчету Средојевићу да "подмаже зарибале дијелове" црвено-плаве машине и да је изведе на жељени пут.

У Средојевићевом дебитантском мечу на клупи Борца, а било је то против зворничке Дрине, Борац је доминирао, стварао шансе, не дозвољавајући ривалу да озбиљније угрози Бранислава Ружића. Слично је било и против Травника: црвено-плави су у потпуности контролисали дешавања на терену, стигли до резултатске предности "на вријеме" (22. минут, оп.а.), а 18 минута прије краја потврдили тријумф другим голом и стигли до бројке 18 у рубрици Постигнути голови.

Прво узбуђење на утакмици биљежимо у 12. минуту, када је дошло до кошкања између играча обје екипе, у које се умијешао и стручни штаб домаћих на челу са Дарком Војводићем. Наиме, у жељи да што прије настави акцију и изведе аут, Тони Јовић је узео лопту из руку тренеру Травника Дарку Војводићу, који је пао као покошен, што је било довољно домаћим резервним фудбалерима да, као по команди, скоче са клупе и крену у расправу како са фудбалерима Борца, тако и са судијском четворком. Ситуација се, ипак, примирила али само до краја првог полувремена, а ту ситуацију ћемо описати нешто касније.

У 22. минуту Борац је обрадовао преко 200 Лешинара на стадиону, али и све оне који су остали у Бањалуци, уз радио-пријемнике, надајући се лијепим вијестима из Травника. На половини првог дијела игре, досуђен је слободан ударац за наш тим на 25 метара од гола, Тони Јовић је кратко додао лопту до Арманда Манцеа који је силовито шутирао и погодио доњи десни угао гола Травника, постигавши свој дебитантски гол у дресу Борца када су у питању званичне утакмице.

До одласка на одмор Борац је пропустио још три шансе да затресе мрежу Адиса Нурковића. Прво се у 39. минуту Лазар Марјановић изборио за једну лопту на половини Травничана, кренуо у продор по десној страни, на крају одиграо повратну лопту у средину за Ајдина Реџића, али Борчев задњи везни фудбалер шутира високо преко гола. Одмах у наредном нападу у шанси је био и Тони Јовић, али најбољи стријелац нашег тима у досадашњем току сезоне не успијева, волеј ударцем, да захвати лопту на жељени начин. Трећу шансу пропустио је стријелац првог гола Армандо Манце; одбрана домаћих лоше је интервенисала након јендог Борчевог слободног ударца, лопта је на десној стативи стигла до Борчевог нападача који одлично шутира, али погађа добро постављеног Нурковића.

И онда, како рекосмо, нови инциденти. Чим је Горан Параџик означио крај првог полувремена, дошло је до већег физичког обрачуна између играча два тима на центру терена, у који су се укључили и чланови стручних штабова, али и припадници обезбјеђења, а све је завршено искључењем Сеада Хаџибулића и Жељка Ђокића, као и првог тренера домаће екипе Дарка Војводића, који је, такође, био један од најратоборнијих актера инцидената.

Борац је коначан резултат поставио у 72. минуту, када се Тони Јовић ослободио чувара на средини терена, кренуо у соло-продор, изађао сам пред Нурковића и лако га матирао за ново славље на дијелу трибина гдје су биле смјештене Борчеве присталице. Прије тог гола, Борац је још два пута озбиљно запријетио Нурковићевом голу: прво у 63. минуту, када је Малетић шутирао са 16 метара, а чувар мреже домаћих лопту скренуо у корнер, те у 70. минуту, када је резервиста Огњен Шкорић шутирао са 18 метара, али је лопта завршила неколико центиметара поред лијеве стативе домаћег гола.

Борчеве фудбалере сада очекује премијерлигашка пауза током које ће, у пријатељској утакмици, 25. марта снаге одмјерити са чланом Суперлиге Србије Партизаном. Након тога Борац се поново окреће Премијер лиги и првом наредном сусрету: великом дербију са Сарајевом, који је заказан за 2. април.

ТРАВНИК – БОРАЦ 0:2

стријелци: 0:1 Манце (22.), 0:2 Јовић (72.), стадион: Пирота, гледалаца: 1500, судија: Горан Параџик (Љубушки), жути картони: Ковач, Морнар (Травник), Јовић, Манце (Борац), црвени картони: Сеад Хаџибулић (Травник) и Жељко Ђокић (Борац), Дарко Војводић (тренер Травника).

ТРАВНИК: Нурковић, Нухић (од 50. минута Зец), Морнар (од 74. минута Ћулум), Ковач, Јашаревић, Ан. Ћурић (од 69. минута Ам. Ћурић), Хаџибулић, Куадио, Јелић, Алексић, Смајић.

БОРАЦ: Ружић, Реџић, Кисо, Предраговић (од 46. минута Поповић), Јовић, Распудић, Бечелић, Ђокић, Манце (од 68. минута Шкорић), Малетић, Марјановић (од 63. минута Милосављев).