Пораз ''црвено-плавих'' у Братунцу

Кошаркаши ОКК Борац поражени су вечерас у Братунцу од истоименог домаћина резултатом 83:62 у оквиру 15. кола Прве лиге Републике Српске. Домаћи тим на тај начин стигао је до седме овосезонске побједе, док су изабраници Бојана Божића забиљежили и седми пораз.

Скоро сви статистички параметри вечерас су били на страни Радићевог тима: домаћи су ухватили чак 15 лопти више од ОКК Борац (38-23), изгубили чак 13 лопти мање (Братунац 7, ОКК Борац 20), асистирали исто толико пута више него Борац (Братунац 21, ОКК Борац 8), забиљежили боље проценте у шуту за 2 и 3 поена, као и са линије за слободна бацања.... захваљујучи чему су се Братунчани реванширали ОКК Борац за пораз резултатом 75:59 у првом дијелу сезоне.

Радићеви кошаркаши на најбољи могући начин су отворили утакмицу и за само два и по минута стекли предност од 9 пооена, не дозволивши нашем тиму ниједном да "пробаци лопту кроз обруч", што је приморало Божића да након само 150 секунди игре затражи минут одмора. Исти је уродио плодом: млади тим ОКК Борац, ослабљен неиграњем првог центра Сергеја Пуцара, до краја четвртине стигао је до минималног резултатског плуса (17:18), а ОКК Борац су припали и уводни минути наставка, па је наша екипа у једном моменту у другом десетоминутом периоду (шест минута прије краја) имала и предност од 12 поена (19:31). Нажалост, споменута предност до краја четвртине се истопила јер су серијом 20:3 Братунчани до одласка на одмор стигли до пет поена више у односу на Божићеве пулене (39:34).

ОКК Борац је резултатски у утакмици био све до краја треће и почетка посљедње дионице: три минута прије краја домаћи су на свом конту имали седам поена више од ОКК Борац (52:45) након чега је услиједила нова фуриозна серија домаћих, овог пута 13:0, и девет минута прије краја меча Братунац је стигао до предности од 20 поена (65:45) и без проблема привео овај меч крају.

У домаћем тиму четири кошаркаша постигла су двоцифрен број поена, предњачио је Немања Марковић са 16, а по 13 су постигли Страхиња Младеновић, Жарко Лазић и Огњен Дрљача. У нашој екипи 13 поена је постигао Небојша Николић, а по 12 Душко Раца и Андреј Микеш.

Наредне три утакмице у оквиру Прве лиге Републике Српске кошаркаши ОКК Борац одиграће на домаћем терену. Прво ће у дворани Борик наредног викенда гостовати екипа Теслића, затим седам дана касније стиже фочанска Сутјеска, а 26. марта игра се градски дерби са Студентом.

БРАТУНАЦ – ОКК БОРАЦ 83:62 (17:18, 22:16, 22:11, 22:17)

БРАТУНАЦ: Ступар 1, Младеновић 13, Петровић, Деурић 5, Гајић 8, Н. Алемпић, Лазић 13, Ковачевић 6, Д. Алемпић 2, Марковић 16, Петровић 12, Дрљача 13. Тренер: Огњен Радић.

ОКК БОРАЦ: Драгичевић, Микеш 12, Раца 12, Николић 13, Тодоровац, 7, Даниловић, Сувара, Комљеновић 8, Мирнић, Вукелић, Манојловић 2, Самарџић 8. Тренер: Бојан Божић.