Дебакл на ''Отоци'': Борчев корак уназад у борби за опстанак (Фото)

Фудбалери Борца отпутовали су у Сарајево на гостовање Олимпику, директном конкуренту у борби за опстанак у премијерлигашком друштву, са намјерама и амбицијама да се у Бањалуку врате са освојена три бода и додатно разбуктају наду у наступ у Лиги 12 наредне сезоне, али се десило потпуно супротно: Јањићеви изабраници нису показали скоро ништа током 90 минута што би могло да им евентуално донесе успјех на Отоци.

Двије опасне ситуације пред голом Дејана Бандовића, обје у првих двадесетак минута утакмице, недовољан су учинак да би се могао очекивати позитиван исход против екипе коју Борац није савладао већ 7 утакмица у елитном такмичењу. Са друге стране, изабраници новоименованог тренера Олимпика Миломира Одовића знали су да искористе прву озбиљнију шансу која им се указала за постизање поготка, а када је наш тим од 55. минута остао са играчем мање на терену због искључења капитена Бориса Распудића, практично је већ тада било јасно да од планиране радости са навијачима након утакице, нажалост, неће бити ништа.

Све вриједно спомена, када је црвено-плави играчки табор у питању, десило се, како рекосмо, у првих двадесетак минута меча. У 12. минуту, након центаршута Дарка Малетића са десне стране, у казненом простору домаћих скочили су Борис Распудић и Армандо Манце, услиједио је шут главом, али је лопту са гол-линије у поље избацила одбрана "вукова". У 22. минуту са исте стране је центаршут упутио повратник у тим Ајдин Реџић, овог пута највиши у шеснаестерцу Олимпика био је Владан Милосављев, али лопту није захватио на жељени начин.

У 29. минуту домаћи фудбалери су стигли до водећег гола, који је, испоставиће се касније, у потпуности "парализовао" Јањићеве играче; у акцији су учествовала три фудбалера Олимпика – Славиша Радовић, Анел Хебибовић и Велдин Мухаремовић, а овај посљедњи је шутирао главом, искористио грешку Бранислава Ружића у петерцу и послао лопту под пречку.

На старту другог полувремена умјесто Дарка Малетића Јањић је на терен послао Владимира Ђиласа, тако да је Борац у наставак утакмице ушао са два класична шпиц играча. Међутим, настојања да се таквим начином игре што прије стигне до изједначења, а касније и евентуалног преокрета, пала су у воду само десет минута касније, када је Ружић био неодлучан да ли изаћи на Емира Хаџића или не, а када је нападач Олимпика већ био у изгледној ситуацији да запријети голману нашег тима, Распудић га је фаулирао као посљедњи играч одбране а судија Илија Живковић из Орашја показао му је директан црвени картон.

У 70. минуту домаћи су постигли и други гол: већ споменути Хаџић је погодио пречку, лопта се одбила у поље и стигла до Немање Анђушића који не пропушта шансу која му се указала. Недуго потом Ђокић је шутирао из волеја након једне одбијене лопте Олимпикове одбране, при чему је иста у руку погодила једног од играча домаћег одбрамбеног бедема, али се Живковић није огласио и показао на једанаестерац. У 85. минуту Олимпик је и трећи пут затресао нашу мрежу, када се након корнера у стријелце уписао и Дејан Узелац.

Након непотпуног 20. кола Борац је и даље дванаести на табели са 19 бодова, а након ремија Младости и Витеза, сада заостаје 8 бодова за 10. мјестом које доноси опстанак у лиги.

У првих 180 минута прољећног дијела сезоне Борац није успио да постигне ниједан гол, а прву нову прилику за то имаће сљедеће суботе, када ће на Градском стадиону гостовати зворничка Дрина. Пије тога, Борчеве фудбалере у сриједу од 18 часова очекује прва утакмица четвртфинала Купа БиХ против сарајевског Жељезничара.

ОЛИМПИК – БОРАЦ 3:0

стријелци: 1:0 Мухаремовић (29.), 2:0 Анђушић (70.), 3:0 Узелац (85.), стадион: Отока, гледалаца: 300, судија: Илија Живковић (Орашје), жути картони: Миловић, Ханџић (Олимпик), црвени картон: Распудић (Борац, 55. минут).

ОЛИМПИК: Бандовић, Миловић, Радовић, Вукомановић, Регоје, Брковић, Мухаремовић, Хаџић (од 87. минута Маховић), Хебибовић (од 64. минута Анђушић), Узелац, Ханџић (од 73. минута Карић). Тренер: Миломир Одовић.

БОРАЦ: Ружић, Реџић, Милосављев (од 60. минута Видовић), Кисо, Јовић (од 76. минута Предраговић), Распудић, Рајовић, Бечелић, Ђокић, Манце, Малетић (од 46. минута Ђилас). Тренер: Александар Јањић.