Перфектан финиш за тријумф над Хеом

Изабраници Бојана Божића на 15-дневну првенствену паузу (слободни у наредном колу) одлазе у побједничком расположењу! "Црвено-плави" су задржали максималан учинак у дворани Борик у текућој сезони и низ побједа пред домаћом публиком продужили на четири утакмице; не рачунајући меч првог кола са Приједором који је припао гостима службеним резултатом, Хео је четврти клуб у Првој лиги Републике Српске који је Бањалуку напустио погнуте главе након што бодове из града на Врбасу нису успјели да однесу Братунац, Рогатица и Дрина.

Након 40 минута борбе на паркету Борика, ОКК Борац је тријумфовао резултатом 78:72, иако је на 2 минута до краја трећег десетоминутног периода за гостима из Билеће заостајао 12 поена (47:59), а од осмог минута прве четвртине играо и без јединог центра у ростеру за меч Сергеја Пуцара, који је обновио повреду кољена и није улазио у игру до краја утакмице, тако да је читава три квартала Божићев тим играо без класичног центра, па шести овосезонски тријумф слободно се може окарактерисати као подвиг.

Иначе, утакмица је отворена како се само пожељети може јер је семафор недуго по почетку меча показивао 8:0 за наш тим. Међутим, како се Пуцар повриједио, тако су и гости стигли до ритма, прву четвртину ријешили резултатом 18:19, док је предност Хеа након два квартала износила 3 поена (38:41).

Два минута до краја треће четвртине изабраници Бориса Јокановића су тројком Савића стекли максималних +12 (47:59), на шест и по минута до краја гости су имали +9 (54:63), након чега је кренула страховита серија црвено-плавог "дјечијег вртића" пропраћена сјајном подршком са трибина: прво је новајлија Душан Комљеновић, регистрован за наш тим у протеклом зимском прелазном року, погодио за -7 (56:63), након чега су услиједиле три тројке – прво је прецизан био Микеш са 9 метара за 59:63, потом и Комљеновић за 62:63, па поново Микеш за резултатски преокрет (65:63). Иако су гости након Јокановићег тајм-аута и прекршаја Владана Драгичевића са "пенала" стигли до изједначења (65:65), видјело се да су у нок-дауну и да је јако мало потребно домаћим играчима да преломе меч у своју корист. Срећом по наш тим, до тога је и дошло: Раца је погодио за ново вођство, а потом и Драгичевић извукао максимум из ситуације 2+1 (70:65) на четири минута прије краја, да би судбину гостију тројком запечатио Тодоровац за 73:66.

У нашој екипи четири кошаркаша постигла су двоцифрен број поена, а предњачио је Небојша Николић са 16. По 15 су постигли Андреј Микеш и Душан Комљеновић, с тим што је Микеш забиљежио дабл-дабл учинак (10 скокова), док је Мирза Тодоровац постигао 12. У гостујућем саставу Слободан Савић је постигао 18 поена, новајлија Жељко Јовановић је убацио 15, Лука Радмиловић 13, Никола Аграмовић 12, а Славиша Вуковић 10 поена.

Наредни меч у склопу Прве лиге Републике Српске кошаркаши ОКК Борац ће одиграти 5. марта у Братунцу против истоименог домаћина, који је вечерас на домаћем терену поражен од Приједора резултатом 71:85.

ОКК БОРАЦ – ХЕО 78:72 (18:19, 20:22, 13:18, 27:13)

ОКК БОРАЦ: Драгичевић 7, Микеш 15, Раца 5, Николић 16, Тодоровац 12, Даниловић 1, Сувара, Комљеновић 15, Мирнић, Пуцар 5, Самарџић 2. Тренер: Бојан Божић.

ХЕО: Аграмовић 12, Јовановић 15, Савић 18, Шолаја, Табаковић, Радмиловић 13, Тунгуз, Куљић, Вујовић, Вуковић 10, Братић 4, Биберџић. Тренер: Борис Јокановић.