Борац далеко од праве форме: Дебакл умјесто најављене побједе (Фото)

Рукометаши Борца пружили су вечерас против новосадске Војводине једну од најлошијих партија у досадашњем току сезоне. Пред почетак прољећног дијела исте, из табора клуба из Господске улице стизала су увјеравања да је екипа темпирала форму за мечеве са Војводином и Нексеом и да је у те двије утакмице циљ побједа. Међутим, Борац је вечерас изгледао јако лоше на терену, што се поготово односи на друго полвријеме, Борац вечерас није био ни близу довољног нивоа да савлада првака Србије и учесника Лиге шампиона...

Без имало омаловажавања учинка голмана гостију Луке Арсенића, који је зауставио чак 22 шута Борчевих рукометаша, поражавајуће дјелује статистички податак да је најефикаснији појединац у редовима Борца (Вујовић, оп.а.) имао само три гола на свом конту, од чега два у првом полувремену и један у уводним минутима другог; сви заједно су се уклопили у сивило најлошије партије пред домаћим навијачима.

Војводина је фуриозно кренула у меч и стигла до 0:4, дозволивши Борцу да свој први гол постигне тек у седмом минуту преко Смојвера (1:4). Гости су у 18. минуту имали предност од два гола (6:8), Борац је преко Јанковића и Вујовића који су тада крочили на терен стигао до изједначења (10:10), али су Новосађани, првенствено захваљујући Зорану Николићу, који је постигао три од наредна четири гола свог тима, након посљедњег оглашавања сирене поново имали +2 (12:14).

Борац је преко Тривунџе у 35. минуту смањио заостатак на само један гол (14:15) и то је било све што је наш тим направио до краја меча: Војводина преко Николе Арсенића (три гола) и Филипа Марјановића (два гола) долази до осјетних +6, након чега је Дворшек био приморан да затражи минут одмора. Након истог, његови изабраници изгледали су још лошије: већ у 44. минуту било је +8 за госте (15:23), а у 46. минуту, голом већ споменутог Марјановића, по први пут и максималних +10 (16:26), након чега су практично сви на терену, па и сама публика, једва чекали да се утакмица заврши, а завршила је резултатом 21:30.

Већ смо рекли да је највише голова у нашем тиму постигао Вујовић (3), док су се у гостујућем тиму истакли Зоран Николић са 6, те Милош Орбовић и Никола Арсенић са 5 голова.

Посљедњу утакмицу у Газпром лиги у текућој сезони наш тим ће одиграти сљедеће суботе од 18 часова, када у Борик стиже Нексе.

БОРАЦ – ВОЈВОДИНА 21:30

дворана: Борик, гледалаца: 1000, судије: Далибор Јуриновић и Марко Мрвица (Хрватска), седмерци: Борац 3 (2), Војводина 2 (1), искључења: Борац 8 минута, Војводина 4 минута.

БОРАЦ: Ефендић (12 одбрана), Иванишевић, Јанковић 2, Вујовић 3, Њежић, Обрадовић 2, Станковић 1, Тривунџа 1, Ћелић 2, Думенчић 2, Ћеранић 1, Николић 2, Смојвер 2, Милошевић 1, Шекарић 2.

ВОЈВОДИНА: Л. Арсенић (22 одбране), Перовић, Орбовић 5, Тодоровић, Растворцев 2, Марјановић 3, Ранисављевић, Јовановић 2, Н. Арсенић 5, Николић 6, Станковић 4, Рајичевић 1, Гуглета 2.