Четврти везани пораз одбојкаша у Бањалуци

Одбојкаши Борца и десети пут у текућој сезони терен су напустили погнуте главе изгубивши вечерас у дворани Борик од екипе Домаљевца резултатом 2:3, што је нашем тиму четврти везани пораз пред домаћом публиком. Посљедњи пут у Бањалуци Борац је тријумфовао 21. новембра над Гацком (3:0).

Гости су имали предност од два сета у својим рукама, Борчеви играчи успјели су да узврате, да би у петом сету пропустили неколико меч лопти и на крају тај период изгубили на разлику. Први сет Домаљевац је ријешио резултатом 21:25, док су у другом гости били још убједљивији ријешивши га резултатом 16:25. У том периоду гости су имали +5 (9:14), Борац је изједначио на 15:15, међутим екипа Домаљевца је фуриозном серијом 10:1 стигла до 0:2 и већ осигураног једног бода.

У трећем сету изабраници Саше Рендића показли су највише: повели су на старту са 6:2, па 16:9, 22:15 и на крају 25:21. Почетак четвртог сета припао је гостима, који су повели са 2:5, али се Борац брзо консолидао, преокренуо резултат на 10:7 и до краја успио да очува стечено за 25:18.

Пети, одлучујући сет донио је велику драму. Екипе су се смјењивале у вођству: Борац је водио са 2:0, потом Домаљевац са 2:5, па поново Борац 7:6, те након тога Домаљевац 7:10. Борац успијева да изблокира два напада гостију и приђе на поен минуса (9:10), а касније и да преокрене резултат и прво стигне до 13:12, а потом и до прве меч лопте код 14:13. Било је за наш тим и 15:14, и 18:17, 19:18, па 20:19, 21:20, али тих шест меч лопти није било довољно да Борац освоји два бода: од 21:20 гости вежу три поена и долазе до 21:23, освајају два важна бода у борби за опстанак, док је нашем тиму припао само један.

До краја Премијер лиге Борац ће одиграти још три утакмице, а први наредни ривал је већ споменуто Гацко, које је до овог кола било шестопласирано.