Мешков савладао ''црвено-плаве''

Након скопског Вардара, још један учесник рукометне Лиге шампиона и то бјелоруски Мешков однио је бодове из дворане Борик. Изабраници Бориса Дворшека поново су примили 42 гола, баш као и против македонског представника, овог пута и постигли три више него прошлог петка, па је након 60 минута на семафору бањалучког храма спорта писало 34:42.

Борац је успјешно парирао фаворизованим гостима у првих 11 минута, након којих је резултат био изједначен (8:8), иако је наш тим у појеним моментима имао и предност од два гола (4:2, 5:3). Од споменутог 11. минута Растко Стојковић, Павел Атман, Даинис Кристопанс и остали загосподарили су паркетом Борика и до одласка на одмор још 12 пута затресли мрежу Борчевих голмана, који су прву одбрану вечерас забиљежили у 23. минуту.

На одмор се отишло при резултату 16:20 за госте, Борац је запријетио у уводним минутима наставка када је пришао на 18:21, међутим гостујући рукометаши су се тада поново уозбиљили и у наредних шест инута стигли до предности од 8 голова (19:27), у 42. минуту преко Вукића први пут стигли до двоцифрене предности (22:32), одмах затим преко истог играча и до максималних +11, да би у завршници, головима Ћеранића, Милошевића и младог Глумичића који је мрежу Мешкова затресао из седмерца клуб из Господске улице смањио минус на колико-толико подношљивијих 8 голова (34:42).

Најефикаснији у нашем тиму био је Ратко Николић са 6 голова, веома добру партију поново је пружио Марко Ћеранић са једним голом мање, док су Стефан Јанковић и Иван Думенчић по четири гола погађали гол Мешкова. Са друге стране, Растко Стојковић је постигао 9 голова, од чега 6 са линије од седам метара, док су Даинис Кристопанс, Павел Атман и Максим Баранау постигли по 5 голова.

До краја Газпром лиге Борац ће одиграти још двије утакмице, а прва наредна је заказана за 20. фебруар у 20 часова, када ће у дворани Борик гостовати новосадска Војводина.

БОРАЦ – МЕШКОВ 34:42 (16:20)

дворана: Борик, гледалаца: 1000, судије: Ненад Николић и Душан Стојковић (Србија), седмерци: Борац 4 (3), Мешков 6 (6), искључења: Борац 2 минута, Мешков 6 минута.

БОРАЦ: Ефендић (7 одбрана), Иванишевић, Јанковић 4, Вујовић 2, Микић, Обрадовић 2, Станковић 3, Тривунџа 2, Ћелић, Думенчић 4, Ћеранић 5, Николић 6, Смојвер 2, Милошевић 1, Глумичић 1, Шекарић 2.

МЕШКОВ: Пешић (4 одбране), Патоцки (5 одбрана), Чарапенка (1 одбрана), Бабичев 2, Кулак 3, Кристопанс 5, Камишик 1, Никуленкау 4, Стојковић 9, Атман 6, Вукић 3, Баранау 5, Разгор 2, Селвиасиук, Шилович 3.