Лош старт, али одличан наставак за четврто славље у низу

Кошаркаши ОКК Борац стигли су вечерас и до пете побједе у оквиру Прве лиге Републике Српске, друге на гостујућем терену, савладавши у драматичној завршници екипу Славије из Источног Сарајева резултатом 62:66. Божићеви изабраници тако други дио сезоне и крајишки дерби са екипом Приједора дочекују са омјером 5-5, док су "соколови" закуцани за дно табеле без иједне побједе и десет пораза.

Два бода освојена у СРЦ Славија злата су вриједна, поготово ако се узму у обзир околности које су претходиле утакмици, као и првих 15-ак минута рововске борбе на паркету. Наиме, у сриједу увече на тренингу оба центра Сергеј Пуцар и Душан Вукелић доживјела су повреду скочног зглоба и било је велико питање да ли ће и у коликој мјери моћи да помогну екипи. Вукелић због споменуте повреде није отпутовао са екипом, док је Пуцар играо ровит, стегао зубе и у новој побједи свог тима учествовао са 12 поена и 7 скокова.

Што се тиче самог тока утакмице и споменутих четвртину и по, треба споменути да су први десетоминутни период изабраници Бојана Божића одиграли јако лоше: из игре су погодили само 4 од укупно 17 шутева, а постигнута је само једна тројка из 7 покушаја и то двадесетак секунди прије краја тог дијела игре (Даниловић). Са друге стране, Славија је у уводних десет минута имала чак шест ухваћених лопти више од нашег тима (11 наспрам 5), а уз то су и погодили свих 6 слободних бацања која су извели, на одмор отишли са предношћу од 10 поена (21:11), а у једном моменту домаћи су имали и плус од чак 13 поена (19:6). Иначе, првих 8 поена за домаће постигао је 17-годишњи Саво Мацан.

У другој дионици Славија је доминирала све до скоро 4 минута пред крај тог дијела игре, када се ОКК Борац пробудио и до одмора смањио заостатак на подношљивих пет поена (36:31). Наиме, предност домаћих убрзо је поново износила 13 поена (26:13), гостујући кошаркаши су након Божићевог тајм-аута само на кратко предност домаћих поенима и вечерас сјајног Андреја Микеша спустили испод 10 поена (26:17), али је Славија ускоро предност поново вратила на 13 поена (32:19). И тада се наш тим, како рекосмо, почео резултатски и играчки дизати: серијом 5:0 (Драгичевић 2, Пуцар тројка) ОКК Борац је пришао на -8 (32:24), а новом тројком Пуцара, недуго затим, и на само четири поена минуса (34:30). Међутим, четвртину је закључио већ споменути Мацан поенима након офанзивног скока, па се у трећу четвртину ушло при резултату 36:31.

Трећа четвртина понудила је одличну игру наших кошаркаша. Небојша Николић имао је прилику да код резултата 36:33 из ситуације 2+1 донесе ОКК Борац прво изједначење на утакмици, тад то није прошло, али се до егала ипак стигло и то тројком Микеша за 45:45 3 минута до краја трећег квартала. Одмах затим Тодоровац је у наредном нападу искористио оба слободна бацања и ОКК Борац је први пут повео (45:47), а до уласка у посљедњих десет минута стекао и предност од 7 поена (46:53).

Серија ОКК Борац наставила се и у посљедњој четвртини: Драгичевић је прво погодио за два, а потом и Микеш за три поена за максималних +12 (46:58). Међутим, питање побједника тад није било ријешено: Славија се мало по мало враћала у утакмицу, смањивала предност нашег тима и 50 секунди прије краја пришла на само један поен заостатка (60:61). Међутим, у пенал-завршници рука није задрхтала Микешу и Тодоровцу који су погодили посљедња 4 слободна бацања, па је прво било 60:63, а потом и 62:65 9 секунди прије краја. Један од најискуснијих кошаркаша Славије, 31-годишњи Дејан Вучковић, промашио је оба слободна бацања, Тодоровац је након новог фаула над њим био прецизан једном што је било и више него довољно за срећан крај нове драме сличне оној у Александровцу, када је ОКК Борац побиједио Козару резултатом 72:75.

У екипи ОКК Борац трећу утакмицу у низу најефикаснији је био Андреј Микеш са 22 поена, а двоцифрен број поена забиљежили су још и Сергеј Пуцар (12) и Мирза Тодоровац (10). У екипи Славије Александар Ашанин је постигао 18, а Саво Мацан 16 поена.

СЛАВИЈА – ОКК БОРАЦ 62:66 (21:11, 15:20, 10:22, 16:13)

СЛАВИЈА: Шушић 9, Његовановић 3, Вучковић 9, Павловић, Мацан 16, Ашанин 18, Л. Дамјановић, Н. Дамјановић, Лаловић, Васковић 4, Пинић 3.

ОКК БОРАЦ: Драгичевић 6, Микеш 22, Раца 4, Николић 7, Тодоровац 10, Даниловић 5, Сувара, Манојловић, Мирнић, Пуцар 12, Самарџић.