Борац немоћан против расположеног Вардара (Фото)

Рукометаши Борца забиљежили су и 11. пораз у текућој сезони Газпром лиге изгубивши у дворани Борик пред 1500 гледалаца, у утакмици 18. кола, од скопског Вардара резултатом 31:42. Македонски представник како у регионалном такмичењу тако и у Лиги шампиона у потпуности је оправдао улогу апсолутног фаворита против клуба из Господске улице, који је на мечу са Вардаром поставио нови негативан рекорд када су у питању примљени погоци у дворани Борик на мечевима Регионалне лиге.

Наиме, Борац је највише погодака у спортском здању у Алеји Светог Саве 48 примио 20. марта 2013. године, када је Татран мрежу нашег тима затресао 36 пута, па је тако Вардар постао први тим у такмичењу који је у граду на Врбасу успио да постигне 40 и више голова.

У резултатском смислу, изабраници Бориса Дворшека су расположеним гостима парирали само у првих пет минута, када је резултат гласио 3:3. Већ до краја првог полувремена Вардар је показао зашто се са правом сврстава међу највеће фаворите за освајање не само Газпром лиге, већ и Лиге шампиона јер су у наредних десет минута стекли предност од шест голова (7:13), а на одмор између два полувремена отишли при плусу од пет голова (15:20).

Фуриозно су скопски "црвено-црни" ушли и у наставак: након уводних голова Алема Тоскића и Марка Ћеранића, гости вежу седа, голова и у 37. минуту преко шпанског репрезентативца Алекса Дујшебаева долазе до огромних +12 (16:28). Само три минута касније, предност је поготком Илије Абутовића износила и максималних 14 голова (17:31), док је коначан резултат, како рекосмо, гласио 31:42.

Најефикаснији појединац у дресу Борца био је Марко Ћеранић са 7 голова, док су Ђорђе Ћелић и Иван Думенчић постигли по 5. Чувари мреже нису имали своје вече, као што и сам резултат показује: Тибор Иванишевић је одбранио 5, а Дамир Ефендић само један шут гостујућег тима, у којем је предњачио Тимур Дибиров са 7 голова, док су Лука Циндрић и Алекс Дујшебаев постигли по 6.

Наредни меч у регионалном такмичењу Борац ће одиграти у петак, 12. фебруара, када ће са почетком у 18 часова угостити екипу Мешкова.

БОРАЦ – ВАРДАР 31:42 (15:20)

дворана: Борик, гледалаца: 1500, судије: Томислав Црнчић и Роберт Гонзурек (Хрватска), седмерци: Борац 2 (1), Вардар 1 (-), искључења: Борац 2 минута, Вардар 4 минута.

БОРАЦ: Ефендић (5 одбрана), Иванишевић (1 одбрана), Јанковић, Вујовић 3, Микић, Обрадовић 1, Станковић 2, Тривунџа 3, Ћелић 5, Шешић, Думенчић 5, Ћеранић 1, Смојвер 2, Милошевић 1, Глумичић, Шекарић 2.

ВАРДАР: Милић (10 одбрана), Ангелов (9 одбрана), Брумен 1, Тоскић 3, Македа 4, Дујшебаев 6, Абутовић 2, Лазаров 5, Циндрић 6, Дибиров 7, Горбок 2, Шишкарев 4, Марсенић 2.