''Ненад Баштинац'' поново таличан: Драма у Александровцу са срећним крајем

Драма у дворани Ненад Баштинац завршила је срећно по кошаркаше ОКК Борац, који су у утакмици деветог кола Прве лиге Републике Српске савладали екипу Козаре из Градишке резултатом 72:75 тек након додатних пет минута. Тако су изабраници Бојана Божића стигли до прве гостујуће побједе у текућој сезони и сада препуни самопоуздања и оптимизма дочекују два меча са тимовима из доњег дијела табеле Дрином и Славијом. Козара је, пак, забиљежила трећи пораз у четвртој утакмици пред домаћим навијачима након што су претходно бодове из Александровца однијели Студент и Приједор.

Иначе, подсјетимо да је ОКК Борац и прошле године, 24. јануара 2015. године, такође савладао Козару на гостујућем терену; било је тада 66:77 за наш тим захваљујући серији 12:2 у посљедњим минутима, док је претпрошле сезоне на истом мјесту, у марту 2014. године, ОКК Борац надиграо састав домаћег Сервицијума.

Уводни минути припали су домаћима који су након 3 минута стекли предност од шест поена (6:0), а прве поене за наш тим, на пет и по минута до краја првог десетоминутног периода, са линије за слободна бацања, постигао је Небојша Николић. Божићеви пулени него затим долазе до даха: исти играч убрзо постиже и прве поене за "црвено-плаве" из игре, на минут и по до краја првог квартала предност ОКК Борац износила је шест поена (8:14), док се на први одмор отишло при резултату 12:16, након што је најбољи појединац на паркету Андреј Микеш погодио за два поена са звуком сирене.

Прве поене у наставку постигао је организатор игре ОКК Борац Вања Самарџић за нови плус од шест поена (12:18), након чега Козара узвраћа серијом од 8 поена за 20:18 и стечену предност одржава до краја, те на одмор између друге и треће дионице одлази са три поена у плусу (31:28).

На нешто мање од шест минута до краја трећег квартала домаћи кошаркаши стичу предност од 6 поена (36:30) након тројке Дејана Сарајлића, па је Божић био приморан да затражи минут одмора, који је, мало је рећи, уродио плодом јер су момци у црвено-плавим дреовима за само 4 минута игре, првенствено захваљујући немјерљиво јачој игри у одбрани, направили серију 14:0, на нешто мање од два минута до краја четвртине стекли +8 (36:44), а у посљедњу дионицу ушли са предношћу од девет поена (40:49). Додајмо и да су домаћи, послије већ споменуте тројке Сарајлића, у наредних скоро шест минута само два пута успјели да поентирају из игре.

Тројком Микеша ОКК Борац је девет минута прије краја први пут дошао до двоцифреног плуса (42:52), недуго потом ван линије 6.75 био је прецизан и Пуцар за 45:55, међутим Козара није посустала и пет и по минута прије краја посљедње дионице смањује заостатак на пет поена (50:55), а на само минут и по стиже и до изједначења (57:57). Пуцар је одговорио тројком, али је након Козариног минута одмора узвратио и Петковић, па се у посљедњих 60 секунди ушло при резултату 60:60.

25 секунди прије краја на семафору је писало 60:62 за ОКК Борац, Козара је кренула у напад а на само пет секунди до посљедњег оглашавања сирене Владану Драгичевићу је досуђена дискутабилна лична грешка приликом шута Петковића за три поена. Срећом по наш тим, исти је реализовао само два слободна бацања, ОКК Борац је остало већ споменутих пет секунди за реализацију и избјегавање додатне игре, али шут Микеша за три поена није уродио плодом.

У додатном петоминутном интервалу нова драма: при резултату 64:63, Пуцару је због наводног приговора досуђена техничка грешка која, срећом, није кажњена јер Козара није реализовала напад након реализованог слободног бацања Радића. Поново се, у веома важном моменту, јавио сјајни Микеш дошавши до ситуације 2+1 која је максимално искориштена и на 2:45 до краја ОКК Борац је имао плус од 2 поена (65:67). На минут и по до краја за 2 поена је погодио Николић, Козара је реаговала тајм-аутом након којег је предност преполовио Радић, а 55 секунди до краја Мирза Тодоровац је постигао своје прве поене на утакмици, погодивши своју прву тројку након пет промашаја за 67:72, док је десет секунди касније узвратио Билановић.

На само 15 секунди до краја Борац је био у плусу од три поена (70:73), бранио напад домаћих који је покренуо Марко Јоветић, али му је Микеш украо лопту и на само 8 секунди до краја сусрета гостујући играчи могли су да крену слављем стигавши до плуса од пет поена (70:75), а до посљедњег звука сирене домаћи су само ублажили пораз преко Саше Дамјановића.

Гостујуће кошаркаше до побједе је предводио одлични Андреј Микеш, који је забиљежио дабл-дабл учинак од 28 поена (4 тројке) и 10 скокова. Други стријелац тима био је Сергеј Пуцар, којем је недостајао само један скок до дабл-дабла (16 поена, 9 скокова и 5 асистенција), док је двоцифрен број поена постигао још и Небојша Николић (12). У домаћој екипи Немања Билановић је забиљежио 15 поена и 8 скокова, док је Војин Радић уписао 13 поена и 7 ухваћених лопти.

КОЗАРА – ОКК БОРАЦ 72:75 (12:16, 19:12, 9:21, 22:13, 10:13)

КОЗАРА: Келечевић, Ковачевић 9, Радић 13, Врањковић, Вуковић, Дамјановић 7, Јоветић 5, Векић 5, Врањеш 6, Петковић 7, Билановић 15, Сарајлић 5.

ОКК БОРАЦ: Драгичевић 8, Микеш 28, Раца 4, Николић 12, Тодоровац 3, Барбарез, Сувара, Манојловић, Мирнић, Вукелић, Пуцар 16, Самарџић 4.