2015. година закључена поразом у Загребу

Рукометаши Борца забиљежили су и и десети пораз у Регионалној Газпром лиги пошто су синоћ у Кутији шибица поражени од домаћег Загреба резултатом 30:20. Дворшекови изабраници били су равноправан ривал домаћима у првих тридесет минута, међутим у наставку је до изражаја дошло искуство Загрепчана, који су, иначе, у наставку нашем тиму дозволили да постигне само седам голова.

У 23. минуту, голом Станка Станковића, клуб из Господске улице стигао је до резултатског плуса од четири гола (8:12), међутим захваљујући Домагоју Павловићу и Златку Хорвату играчи Веселина Вујовића успјели су врло брзо да стигну до изједначења (12:12), а у завршници првог дијела и до вођства (15:13), које су серијом 3:0 увећали на пет голова на старту наставка, а у 52. минуту и удвостручили предност (28:18).

- Загреб је и у оваквом саставу ипак превише добар за нас. Око 25 минута смо успјели да одржавамо корак са овим брзим темпом, али на жалост толико смо могли. Наша партија није била толико добра као у претходном колу против мађарског Веспрема, па је по мени овај резултат био реалан. Истина, очекивао сам од својих играча више борбености, посебно у другом полувремену, али на жалост то се није догодило – рекао је тренер Борца Борис Дворшек након утакмице.

Пет голова у екипи Борца постигао је Стефан Јанковић, док су по три пута прецизни били Даворин Вујовић и Ђорђе Ћелић, а голман Тибор Иванишевић зауставио је 10 шутева домаћих играча, код којих су се истакли Домагој Павловић и Тин Контрец са по 5 голова.

Борчеви рукометаши тако на зимску паузу одлазе као осмопласирани тим лиге са учинком од 3 побједе, 1 неријешеног резултата и 10 пораза, а преостала четири меча у оквиру Газпром лиге одиграће пред својим навијачима. Први је заказан за 5. фебруар, када ће у Борику гостовати македонски шампион Вардар.

(борац-спорт, фото: seha-liga.com)