Кошаркашки ''дјечији вртић'' надиграо прошлосезонског финалисту (Фото)

Кошаркаши ОКК Борац на првенствену паузу, која ће трајати до 23. јануара, одлазе како су и прижељкивали – у побједничком расположењу. Божићев "дјечији вртић" уписао је синоћ другу побједу у текућем шампионату савладавши у дворани Борик екипу Рогатице, прошлогодишњег финалисту доигравања за првака Републике Српске, резултатом 82:70. "Црвено-плави" ће на тај начин прву утакмицу у наредној години, са Козаром у Александровцу, дочекати са омјером од двије побједе и пет пораза, док су пулени Младена Шибалије, који су синоћ наступили ослабљени неиграњем понајбољих играча Немање Окиљевића и Мирослава Ковача, по трећи пут ове сезоне терен напустили поражени.

Меч је по Божићеве изабранике, којима због повреде синоћ није могао да помогне Дејан Барбарез, почео на најбољи могући начин: служио је шут за три поена, те су прва три покушаја ван линије 6.75 завршила успјешно; два пута је погодио синоћ одлични Тодоровац и једном Николић, па је након само два минута игре на семафору писало 11:4, те је Шибалија био приморан да реагује и затражи минут одмора. Иначе, вриједи истаћи и веома добар проценат шута (54 %) за три поена играча ОКК Борац до краја утакмице – од 24 лопте упућене ка кошу, 13 је прошло кроз обруч.

Недуго након тајм-аута екипе Рогатице, за три поена је погодио и Пуцар за 14:7, да би се на одмор између прве и друге секвенце такође отишло при предности од седам поена за наш тим (25:18).

Након два минута игре у другом кварталу ОКК Борац је стигао до предности од 11 поена (31:20), али одмах након тога начинио и неколико грешака у фази напада, што су гости успјели да искористе и серијом 7:0 смање заостатак на само четири поена (31:27). Поново је тад ствари у своје руке преузео Тодоровац и везао двије тројке за нову двоцифрену предност (37:27), али је и Рогатица опет имала шта да каже новом серијом поена и смањила на 37:36, а минус од једног поена гости су имали и пред почетак треће четвртине (44:43).

Уводни минути трећег периода протекли су у знаку домаћих, који су за непуних минут и по стекли предност од седам поена (50:43), на нешто више од два минута до краја тог дијела игре било је и максималних +12 (63:51), међутим гости поново пријете крајем треће и почетком четврте дионице и на 8 и по минута до краја опет стижу на само поен заостатка за нашим тимом (63:62). Ипак, отпор гостију одмах потом је сломљен: код резултата 66:65 прво је за три поена погодио Драгичевић, затим и Пуцар за два за 71:65, што су били кључни поени за расплет – код резултата 73:69 прво је Микеш прецизан за три поена, а одмах потом и Пуцар, предност је поново нарасла на 10 поена 90 секунди прије краја и побједа више није долазила у питање.

Најбољи појединац у дресу ОКК Борац синоћ је био Мирза Тодоровац са 23 поена, уз сјајан проценат шута из игре (9/11, за два 4/4, за три 5/7). Поред њега, још три кошаркаша су постигла двоцифрен број поена: Сергеј Пуцар (16), Небојша Николић (16) и Андреј Микеш (10). Код гостију Мирослав Милидраг је постигао 21 поен уз 13 скокова, Дарко Ристичевић је постигао 14, Стефан Слијепчевић 13, а Аранђел Косорић 10 поена.

У наредном колу, које се игра 23. јануара, ОКК Борац ће гостовати у дворани Ненад Баштинац у Александровцу екипи Козаре.

ОКК БОРАЦ – РОГАТИЦА 82:70 (25:18, 19:25, 19:14, 19:13)

ОКК БОРАЦ: Драгичевић 5 (9 асистенција), Даниловић 6, Николић 16, Тодоровац 23, Сувара, Манојловић, Мирнић 6, Вукелић, Пуцар 16, Самарџић, Микеш 10. Тренер: Бојан Божић.

РОГАТИЦА: Малетић, Балчаковић, Пајић, Ристичевић 18, Тешевић 8, Слијепчевић 13, Косорић 10, Милидраг 21 (13 скокова). Тренер: Младен Шибалија.