Борац пружио добар отпор фаворизованим Мађарима

У претпосљедњој такмичарској утакмици у 2015. години рукометаши Борца су на гостујућем терену поражени од прошлосезонског финалисте Лиге шампиона Веспрема резултатом 32:25. Клуб из Господске улице наступио је без Ратка Николића и Мирка Микића, али и поред тога пружио веома добар отпор највећем кандидату за освајање како регионалног, тако и елитног европског такмичења.

У првом полувремену одличан на голу домаћих био је репрезентативац Хрватске Мирко Алиловић, који је у том дијелу игре сакупио 10 успјешних интервенција. Првих 8-9 минута протекло је у игри за гол, након чега се Алиловић "разбранио" и повео свој тим ка осјетнијој предности, па је већ у 12. минуту, након серије 3:0, било 8:4, а само шест минута касније и +6 (12:6). Иначе, прву одбрану на утакмици Борчев чувар мреже Тибор Иванишевић забиљежио је у 20. минуту.

У 25. минуту Веспрем је стигао и до највеће предности у првом полувремену, плуса од 8 голова (16:8), 180 секунди касније било је и 17:9, да би први период био закључен мини-серијом нашег тима и головима Ђорђа Ћелића и Стефана Јанковића за 17:11.

У наставку се ништа значајније није промијенило: фаворизовани мађарски тим је очекивано  чувао залиху стечену у првом дијелу, а изабраници Бориса Дворшека успјели су колико-толико да запријете у 51. минуту, када је предност домаћих смањена на 4 гола (26:22) голом Станка Станковића.

У екипи Веспрема стријелце су предводили Мате Лекаи, Гаспер Маргуч и Иван Слишковић са по 5 голова, а голмани Мирко Алиловић и Роланд Миклер сакупили су 10, односно 8 одбрана. У екипи Борца најефикаснији је био Стефан Јанковић са 6 голова, док су по 4 постигли Марко Ћеранић, Станко Станковић и Никола Милошевић. До краја сусрета голман Борца Тибор Иванишевић зауставио је 10 шутева домаћих рукометаша.

Посљедњу утакмицу у текућој години Борац ће одиграти 19. децембра, када ће са почетком од 18 часова снаге одмјерити са Загребом.

ВЕСПРЕМ – БОРАЦ 32:25 (17:11)

ВЕСПРЕМ: Алиловић (10 одбрана), Миклер (8 одбрана), Шуч, Палмарсон 3, Нилсон 2, Нађи, Шмид, Угалде 4, Маргуч 5, Вакеро Родригез 1, Терзић 1, Тот 1, Сулић 4, Лекаи 5, Фузи 1, Слишковић 5.

БОРАЦ: Иванишевић (1о одбрана), Ефендић, Јанковић 6, Вујовић, Мијатовић, Бубић, Обрадовић, Станковић 4, Тривунџа 3, Ћелић 2, Ћеранић 4, Милошевић 4, Шекарић 2.

(борац-спорт, фото: seha-liga.com)