Побједа над Спартаком за опроштај од домаће публике

Рукометаши Борца побједом над суботичким Спартаком резултатом 28:24 опростили су се од домаће публике за 2015. годину. Изабраници Бориса Дворшека су тако стигли до треће везане побједе у Газпром лиги након што су претходно, такође у дворани Борик, савладали македонску Макс Струмицу (26:21) и словачки Татран (24:23) и пред посљедња два меча која ће одиграти у овој години, против Веспрема у Мађарској и Загреба у Хрватској, заузимају осмо мјесто са 10 бодова из 12 утакмица.

Гостујући рукометаши су само једном озбиљније запријетили Дворшековим пуленима и то када су након минуса од четири гола (9:5) у 14. минуту за само три минута стигли до изједначења (9:9). Борац се од тог момента па до краја утакмице "питао за све" у бањалучком храму спорта и изврсном одбраном на челу са голманом Дамиром Ефендићем, који је у првих 30 минута одбранио 10 шутева гостујућих играча, те лаким головима из контранапада, до одласка на одмор стекао предност од шест голова (19:13) и касније рутински одрадио друго полувријеме, у којем је без већих проблема сачувао стечено у првом периоду.

Борац је до побједе предводио капитен Бранислав Обрадовић са 9 голова, док је голман Дамир Ефендић сакупио 14 успјешних интервенција. Код гостију Борис Жупањац је постигао 6, а Давор Басарић 5 голова.

Како рекосмо, до краја године рукометаши Борца ће одиграти још двије утакмице и то на гостујућим теренима у Веспрему и Загребу 12, односно 19. децембра.

БОРАЦ – СПАРТАК ВОЈПУТ 28:24 (19:13)

дворана: Борик, гледалаца: 1000, судије: Ђоко Колевски и Сашо Кркачев (Македонија), седмерци: Борац 4 (3), Спартак 7 (5), искључења: Борац 6 минута, Спартак 10 минута.

БОРАЦ: Ефендић (14 одбрана), Иванишевић, Хушић, Јанковић 3, Вујовић 1, Мијатовић 1, Бубић, Микић 4, Обрадовић 9, Станковић, Тривунџа 2, Ћелић 2, Ћеранић 1, Николић, Милошевић 2, Шекарић 3. Тренер: Борис Дворшек.

СПАРТАК: Стојановић (13 одбрана), Радуловић, Косовић, Ђекић 4, Перовић, Кнежевић 1, Љубојевић, Галфи, Лојаничић 5, Дистол, Жупањац 6, Јелић, Басарић 5, Ракоција, Чупић 3. Тренер: Бранислав Зељковић.

(борац-спорт, фото: seha-liga.com)