ОКК Борац стао у другом полувремену

Кошаркаши ОКК Борац забиљежили су вечерас четврти пораз у оквиру Прве лиге Републике Српске изгубивши у Фочи од домаће Сутјеске у заосталој утакмици шестог кола резултатом 84:63. Изабраници Бојана Божића били су у равноправном положају са Фочацима током прва два десетоминутна периода, у појединим моментима имали и предност од четири поена, међутим у трећем периоду, када су оба центра "црвено-плавих" Сергеј Пуцар и Душан Вукелић добили по четврту личну грешку, игра ОКК Борац се распала што су домаћи, на крилима 37-годишњег Ивана Радовића, из минута и минут подизали предност и сасвим заслужено стигли до четврте овосезонске побједе.

Утакмица је за наш тим лоше почела јер су домаћи након уводна два минута стигли до резултата 7:0 поенима Горана Бодироге и Александра Продановића, који је на старту утакмице везао пет поена. Први поени ОКК Борац на утакмици и то ван линије 6.75 били су дјело Мирзе Тодоровца, након чега су Божићеви пулени мало по мало смањивали предност домаћих, а до краја првог квартала и да стигну до плуса. Наиме, Тодоровац је поново био прецизан у шуту за три поена за 15:12, да би након +6 Сутјеске (20:14) Пуцар везао двије тројке, донио свом тиму изједначење (20:20), а до првог вођства на мечу ОКК Борац је стигао преко Дејана Барбареза.

Прва четвртина завршена је поенима најефикаснијег појединца у утакмици у Котор Варошу Ђорђа Мирнића са линије за слободна бацања (22:24), а исти је оба пута погодио за један поен за први плус ОКК Борац од 4 поена на старту другог десетоминутног периода у којем су се, истина, тимови смјењивали у вођству. Одмах потом, за само минут, Иван Радовић веже 8 поена и враћа предност свом тиму (30:28), да би, након 32:31, прво Андреј Микеш постигао тројку, а затим и Драгичевић погодио уз фаул за нових +4 (32:36), па је тренер домаћих био приморан да затражи минут одмора који је уродио плодом: услиједила је серија Сутјеске тројком Миланка Капурана и двојком Горана Бодироге за 37:36, а на "велики одмор" се отишло при резултату 43:39.

Одмах на старту треће четвртине Сергеју Пуцару је досуђена четврта лична грешка након чега се, како рекосмо, игра момака у црвено-плавим дресовима фактички распала: серијом поенима Немање Сладоје и Александра Продановића домаћи 5 и по минута прије краја тог дијела игре први пут долазе до двоцифрене предности (56:46). У исто вријеме је до четвртог прекршаја стигао и други центар ОКК Борац Душан Вукелић, недуго потом на семафору је писало +15 за Сутјеску (61:46), која је до краја меча господарила тереном, те пет минута прије краја утакмице долази до предности од 19 поена (74:55), а само два минута касније било је и максималних +23 (80:57).

Најбољи појединац у редовима домаћих био је Иван Радовић са 26 поена, Александар Продановић је постигао 16, Горан Бодирога 14, док је учинак вриједан пажње имао и Немања Сладоје са 11 поена и 10 скокова. У нашем тиму са 14 поена најефикаснији је био Андреј Микеш, 13 је постигао Сергеј Пуцар, од чега 10 у првој четвртини, док су по 8 поена постигли Небојша Николић и Мирза Тодоровац.

Наредну утакмицу кошаркаши ОКК Борац играју у суботу од 20 часова у дворани студентског кампуса у Бањалуци, када ће у оквиру седмог кола снаге одмјерити са градским ривалом Студентом.

СУТЈЕСКА – ОКК БОРАЦ 84:63 (22:24, 21:15, 19:11, 22:13)

СУТЈЕСКА: Д. Радовић 5, Васиљевић, Бодирога 14, И. Радовић 26, Калајџић 2, Капуран 5, Вуковић, Продановић 16, С. Радовић 3, Арсеновић, Савић 2, Сладоје 11 (10 скокова).

ОКК БОРАЦ: Драгичевић 4, Микеш 14, Даниловић 1, Николић 8, Тодоровац 8, Барбарез 6, Сувара, Мирнић 4, Вукелић 5, Пуцар 13, Самарџић.