Јанковић јунак утакмице са Татраном: Бржи од сирене за велику побједу!

Рукометаши Борца, захваљујући херојској игри у другом дијелу другог полувремена, направили су огроман подвиг и у дворани Борик савладали до овог кола лидера на табели Газпром лиге Татран из Прешова резултатом 24:23. Јунак величанствене побједе над словачким представником у регионалном такмичењу и учесником Лиге шампиона био је средњи бек клуба из Господске улице Стефан Јанковић, који је постигао три посљедња гола за свој тим, а посљедњи од њих у посљедњој секунди утакмице!

Словаци су на тај начин по други пут у текућој сезони терен напустили погнуте главе, први пут након 29. септембра, када их је у Скопљу савладао Вардар резултатом 39:32. Изабраници Бориса Дворшека, пак, забиљежили су другу побједу у својој 11. утакмици регионалног такмичења и попели се на осми степеник на табели са 7 бодова, једним мање од новосадске Војводине, која је одиграла меч више од нашег тима.

Након 13 минута игре у бањалучком храму спорта резултат је био изједначен (6:6). Убезо су гости убацили у брзину више и седам минута касније стекли предност од пет голова (6:11), након чега је Борис Дворшек био приморан да затражи минут одмора. Након истог, гости су још једном погодили и то преко Хрстке за резултатски плус од шест голова (6:12), Борац је преко Вујовића и Ћелића заостатак смањио на четири гола (8:12), колико је износио и након првих 30 минута (10:14).

Захваљујући техничким грешкама Дворшекових пулена у нападачкој фази, гости су предност лако вратили на 6 голова (11:17) 25 минута прије краја меча и изгледало је да ће још један фаворит лако тријумфовати у Алеји Светог Саве 48. На сву срећу, није било тако: рукометаши у црвено-плавим дресовима нису се предавали и за само три минута смањили су предност гостију на само два гола (15:17), па је тренер Татрана Растислав Тртик морао да реагује, затраживши минут одмора. У 49. минуту предност гостију била је удуплана (17:21), да би до краја сусрета Борчеви играчи приказали фанатичну борбеност на терену и до посљедњег оглашавања сирене одиграли на врхунском нивоу.

Прво је у 56. минуту Стефан Јанковић шутирао, Игор Чуприна одбранио, а лопта се срећно одбила до Марћа Ћеранића који је донио прво изједначење свом тиму још од споменутих 6:6. У истом минуту Борац је и повео преко Јанковића, а у наредном нападу Татрана Радослав Антл је изједначио из седмерца, постигавши свој шести гол на утакмици.  Сљедећи напад Борца није искористио Ћеранић, погодивши стативу, потом је Садовји направио кораке, да би Јанковић својим другим голом у посљедњих пет минута вратио минималну предност. Садовји је одмах потом исправио своју грешку из претходног напада, савладао Ефендића на 23:23, а Дворшек је узео тајм-аут како би припремио акцију за предстојећи напад. До краја утакмице остало је 37 секунди, 15 секунди прије краја Јанковић је шутирао, али је био непрецизан, Татран је кренуо по побједу али је Садовји изблокиран, а бржи од сирене био је већ споменути Јанковић који је са Борчеве половине матирао гостујућег голмана, након што се лопта од пречке одбила иза његових леђа. Словаци и њихов стручни штаб били су у невјерици, а рукометаши Борца и публика у екстази!

Најефикаснији играч Борца био је управо Стефан Јанковић са 6 голова, док је Ђорђе Ћелић постигао 4 из исто толико покушаја. Код гостију Радослав Антл и Оливер Рабек су постигли по 6 голова.

Наредну утакмицу у Газпром лиги Борац ће поново одиграти пред домаћом публиком и то 9. децембра, када ће у дворани Борик гостовати суботички Спартак. Биће то прилика да Борац додатно поправи свој бодовни салдо и побједом се опрости од дворане Борик за 2015. годину.

БОРАЦ – ТАТРАН 24:23 (10:14)

дворана: Борик, гледалаца: 800, судије: Ђорђи Начевски и Славе Николов (Македонија), седмерци: Борац 2 (2), Татран 8 (6), искључења: Борац 6 минута, Татран 4 минута.

БОРАЦ: Ефендић (8 одбрана), Иванишевић (2 одбране), Хушић, Јанковић 6, Вујовић 2, Мијатовић, Бубић, Микић 1, Обрадовић 1, Станковић 1, Тривунџа 3, Ћелић 4, Ћеранић 3, Николић 2, Милошевић 1, Шекарић. Тренер: Борис Дворшек.

ТАТРАН: Чуприна (10 одбрана), Божић, Рабек 6, Копчо 2, Хрстка 2, Крок 1, Садовји 1, Шарпатаки 1, Радченко, Урбан 2, Фурлан 2, Пекар, Антл 6, Чуприна. Тренер: Растислав Тртик.

(борац-спорт, фото: борац-спорт, видео: Елта ТВ)