Кошаркашима ОКК Борац измакла побједа у Теслићу

Кошаркаши ОКК Борац били су на прагу изузетно важне побједе у Теслићу над истоименим домаћином, али су нажалост ипак погнуте главе напустили паркет дворане Радолинка. Божићеви изабраници су захваљујући одличној игри у посљедњој четвртини успјели да надокнаде минус од девет поена пред почетак посљедњег периода и у завршници сусрета стигну до резултатске предности, али је у самој завршници и неискуство у неизвјесној завршници умијешало своје прсте и приморало наш тим да упише и други гостујући пораз у текућој сезони, док су изабраници Андреја Видића задржали стопроцентан учинак успјешности на домаћем паркету.

Након изједначене прве дионице, у којој ни један ни други тим није успио да стекне предност већу од три поена и која је завршена резултатом 19:18, у другом кварталу су домаћи кошаркаши, првенствено захваљујући одличном проценту шута за три поена (6/8, двије тројке Николе Нединића, те по једна Филипа Бајића, Младена Јевтића, Бориса Грачека и Небојше Млађеновића), стекли плус од седам поена при којем су и отишли на "велики одмор" (47:40).

Гдје су стали у другој, ту су домаћи наставили у трећој четвртини: Нединић је на старту постигао нову тројку и достигао бројку од 13 поена за прву двоцифрену предност Теслићана на утакмици (52:42). ОКК Борац тројком Дејана Барбареза долази до даха и смањује предност домаћих на три поена (58:55) 4 минута прије краја тог дијела игре, међутим већ у наредном нападу Сергеј Пуцар на шуту за три поена фаулира Родољуба Петковића, који реализује сва три слободна бацања за 61:55.

Код резултата 63:58 тренеру Бојану Божићу је показана прво техничка, а потом и искључујућа грешка, па су домаћи извели чак четири слободна бацања и вратили осјетнију предност, а трећу четвртину је својом другом тројком на утакмици закључио Филип Бајић за 72:63, након чега је услиједило неколико сјајних минута Божићевих момака. Одлучујући период почео је мини-серијом 4:0, односно по једним искориштеним слободним бацањем Владана Драгичевића и Арсенија Вучковића, те двојком Сергеја Пуцара, што је приморало Андреја Видића да затражи минут одмора. Исти је уродио плодом: Теслић је такође узвратио серијом 4:0 и то поенима Јолдића и Млађеновића за нових +9 (76:67). Минути који су услиједили након тога припали су беку ОКК Борац Дејану Барбарезу, који биљежи одличну ролу: прво погађа два пута за два поена за 76:71, а потом је прецизан и ван-линије 6.75 за -4 (78:74) на нешто више од пет минута до краја утакмице.

Недуго затим најефикаснији кошаркаш ОКК Борац Небојша Николић погађа за 2 поена за 80:76, а резултатски преокрет, постигавши двије тројке након неискориштених напада Теслића преко Јолдића и Грачека, доноси Пуцар и 3:50 минута прије краја ОКК Борац стиже до вођства (80:82). На нешто више од два минута до краја утакмице семафор је показивао 82:84 након поена Владана Драгичевића, одмах потом Николић фаулира Петковића и шаље га на линију за слободна бацања за 84:84. У наредном нападу Грачек краде лопту гостујућим кошаркашима, а Николић овог пута фаулира Нединића, који је такође оба пута прецизан у шуту за један поен за ново вођство Теслићана (86:84).

Вучковић након фаула Петковића реализује једно слободно бацање за 86:85, а Петковић, на асистенцију Грачека, доноси Теслићу предност од три поена на уласку у посљедњих 60 секунди. Наредни напад нашег тима не користи Вучковић, што кажњава Петковић и поеном уз фаул отклања дилему око побједника 25 секунди прије краја (90:85). ОКК Борац је покушао 13 секунди прије краја тројком да се врати у меч, али је Николић био непрецизан, а утакмицу је закључио Јолдић поенима секунду прије краја за коначних 92:85.

У домаћем саставу пет кошаркаша постигло је двоцифрен број поена. Највише је "отишло" на Николу Јолдића, који је са 22 поена био најефикаснији играч утакмице, Небојша Млађеновић је постигао 16, Родољуб Петковић и Никола Нединић по 15, а Борис Грачек 11 поена. У нашој екипи истакао се Небојша Николић са 19 поена, Дејан Барбарез је постигао 14, а Арсеније Вучковић и Сергеј Пуцар по 10 поена.

У наредном колу изабраници Бојана Божића ће наредног викенда у дворани Борик угостити екипу Сутјеске из Фоче.

ТЕСЛИЋ – ОКК БОРАЦ 92:85 (19:18, 28:22, 25:23, 20:22)

ТЕСЛИЋ: Копић, Нединић 15, Симић, Јолдић 22, Бајић 6, Маркочевић, Јевтић 5, Варошић, Црновчић 2, Грачек 11, Петковић 15, Млађеновић 16. Тренер: Андреј Видић.

ОКК БОРАЦ: Драгичевић 9, Даниловић, Николић 19, Тодоровац 5, Сувара 6, Вучковић 10, Мирнић, Вукелић 4, Пуцар 10, Самарџић, Микеш 8, Барбарез 14. Тренер: Бојан Божић.