Прољеће у Купу EHF остало сан

Рукометаши Борца нажалост нису остварили највећи успјех у европским такмичењима још од 1991. године, када је тадашња генерација клуба из Господске улице освојила Куп IHF – пласмана у групну фазу Купа EHF. Изабраници Бориса Дворшека поражени су и у реванш утакмици трећег кола од холандске екипе OCI Lions резултатом 27:23, у првом сусрету одиграном у дворани Борик било је 29:31, те су се Холанђани укупним резултатом 58:52 домогли пласмана међу 16 најбољих екипа.

У првом полувремену Борчева игра у нападу дјеловала је скоро па безидејно, сводивши се на индивидуална рјешења. Такође, одбрана домаће екипе била је на високом нивоу, као и већим дијелом сусрета у дворани Борик, а резултат свега био је резултат 5:1 већ у шестом минуту. У 18. минуту семафор је показивао 9:4, а Борац је тек крајем првог периода запријетио, постигавши два везана гола преко Обрадовића и Микића, па се на одмор отишло при резултату 12:10.

Почетком наставка Борац је први пут од резултата 1:1 стигао ди изједначења, када је Стефан Јанковић погодио за 13:13. Појавио се тада трачак наде да ће гости у наставку заиграти развноврсније у нападу, чвршће у фази одбране и успјети да стигну до жељених +3. Ипак, није било тако: Јанковићев гол као да је био сигнал пуленима Моник Тајстерман да се додатно уозбљиље, те су ношени бучном публиком поново преузели контролу над утакмицом и у 54. минуту стекли високих +6 (25:19) и у слављеничкој атмосфери привели утакмицу крају.

По пет голова у домаћем саставу постигли су Каи Смитс и Лук Стајнс, док су по пет пута у Борцу прецизни били Стефан Јанковић и Срђан Тривунџа.

Дворшекови играчи сада се окрећу обавезама у Газпром лиги, а прва наредна утакмуца у том такмичењу очекује их 1. децембра од 20 часова у дворани Борик против Татрана.