Домаћи деби за 10: Маестрално друго полувријеме за +16 против Братунца

Кошаркаши ОКК Борац нису могли да пожеле љепши деби пред домаћом публиком у текућој сезони Прве лиге Републике Српске! Изабраници Бојана Божића, убједљиво најмлађа екипа у прволигашком каравану, савадали су у дворани Борик, захваљујући маестралној игри у друга два десетоминутна периода, до овог кола непоражену екипу Братунца резултатом 75:59 и на тај начин стекли гигантску дозу самопоуздања пред серију тешких мечева који слиједе.

Божићев "дјечији вртић", са просјеком година тек нешто преко 19, одлично је ушао у меч – Мирза Тодоровац у уводним минутима био је изузетно шутерски расположен, постигао три тројке из исто толико покушаја и већ након три и по минута игре семафор је показивао 13:4. Међутим, наком тајм-аута, који је затражио гостујући тренер Огњен Радић, Братунац је дошао до даха и до краја првог десетоминутног периода стекао минималну предност (17:18). У другом кварталу гости, захваљујући тројкама Филипа Петровића, стичу осјетнију предност и на 15-минутни одмор одлазе са предношћу од 9 поена (27:36).

У наставку на паркету бањалучког храма спорта постојао је само један тим – ОКК Борац. Игра у одбрани постала је немјерљиво агресивнија, а "alley-oop" Арсенија Вучковића за 45:47 као да је био пресудни психолошки тренутак за развој даљег тока утакмице. При резултату 49:49 се ушло у посљедњи квартал, у којем су младићи из ОКК Борац "одували госте" са паркета. Наиме, серијом 12:2 у уводним минутима четврте четвртине ОКК Борац стиче плус од 10 поена (61:51), а колико су момци у црвено-плавим дресовима доминирали у том периоду довољно говори чињеница да су Радићеви пулени прве поене из игре у том дијелу постигли 2 минута прије краја (70:54), када је већ било касно за било какву озбиљнију пријетњу.

Тренер Бојан Божић прилику је пружио свим кошаркашима, а најефикаснији је био Мирза Тодоровац са 20 поена уз чак 5 тројки из 7 покушаја. Сергеј Пуцар је у побједи ОКК Борац учествовао са 17 поена и 9 скокова, док је одличну ролу имао и Арсеније Вучковић са 15 поена и 8 скокова, а свакако да треба споменути и Андреја Микеша, који је постигао 5 поена, али ухватио чак 11 лопти. Код гостију, Филип Петровић је постигао 14, Зоран Купусовић 12 поена, док су по 10 забиљежили два Срђана – Ковачевић и Гајић.

У наредном колу, које се игра сљедећег викенда, ОКК Борац ће гостовати у Теслићу истоименој екипи, која такође након три досадашња кола не зна за пораз, а своју утакмицу 4. кола игра у недјељу у Билећи.

ОКК БОРАЦ – БРАТУНАЦ 75:59 (17:18, 10:18, 22:13, 26:10)

ОКК БОРАЦ: Драгичевић 5, Даниловић 6, Николић 7, Тодоровац 20, Сувара, Вучковић 15, Мирнић, Вукелић, Пуцар 17, Самарџић, Микеш 5, Барбарез. Тренер: Бојан Божић.

БРАТУНАЦ: Ступар 2, Младеновић 9, Марковић, Купусовић 12, Тодоровић 2, Петровић 14, Ковачевић 10, Васић, Гајић 10. Тренер: Огњен Радић.