Борац уписао прву ''тројку'' у Газпром лиги

Рукометаши Борца забиљежили су прву побједу у текућој сезони Газпром лиге и у тријумфалном расположењу дочекују двомеч трећег кола Купа EHF против холандског Лимбурга. Изабраници Бориса Дворшека су синоћ у дворани Борик савладали македонског вицешампиона Макс Струмицу резултатом 26:21 и на тај начин македонском представнику препустили посљедње мјесто на табели регионалног такмичења.

Рукометаши у црвено-плавим дресовима од првог до посљедњег секунда имали су резултатску предност, првенствено захваљујући маестралном голману Тибору Иванишевићу, не дозвољавајући гостима да стигну чак ни до изједначења. Головима Ратка Николића и Мирка Микића Борац је повео резултатом 2:0, у 13. је Ђорђе Ћелић погодио за први плус од три гола на утакмици (5:2), а у 22. минуту први пут су домаћи, преко Срђана Тривунџе, достигли +4 (9:5). На "велики одмор" се отишло при резултату 14:9, да би у уводним минутима наставка гостујући рукометаши заиграли одлучније и серијом голова предност Борца смањили на само два гола (15:13). Међутим, врло брзо су "умирени" лаким головима Борчевих крила Мирка Микића и Бориса Шекарића за 17:13, а у исто вријеме је и Иванишевић наставио тамо гдје је стао у првих 30 минута, у којима је забиљежио чак 12 успјешних интервенција. Испред црвено-плавог гола подигнут је "зид", пулени Маријана Андонова нису имали рјешења за мотивисаног Иванишевића, који је до краја утакмице сакупио чак 23 одбране!?

Што се тиче индивидуалног учинка осталих играча, по четири гола постигли су Срђан Тривунџа, Ђорђе Ћелић и Ратко Николић, док су по три пута прецизни били Даворин Вујовић, Мирко Микић и Бранислав Обрадовић. Код гостију, по четири пута су мрежу Борца погађали Мирко Мајић, Игор Милосављевић и Борче Соколов.

Како рекосмо, рукометаши Борца сада се поново окрећу европским обавезама, односно двомечу са холандским Лимбургом у оквиру посљедњег кола прије групне фазе Купа EHF. Пласман у исту, односно наступ међу "16 одабраних" у другом по јачини европском клупском такмичењу представљао би, свакако, највећи европски успјех Великана из Господске на евро-сцени, а као што је већ најављено, од финансијске ситуације зависи да ли ће Борчеви играчи имати прилику да на прољеће одиграју још најмање 6 европских мечева.

БОРАЦ – МАКС СТРУМИЦА 26:21 (14:9)

дворана: Борик, гледалаца: 500, судије: Александар Панџић и Иван Мошорински (Србија), седмерци: Борац 3 (2), Макс Струмица 4 (2), искључења: Борац 6 минута, Макс Струмица 2 минута.

БОРАЦ: Иванишевић (23 одбране), Ефендић (1 одбрана), Јанковић, Вујовић 3, Мијатовић 1, Бубић, Микић 3, Њежић 1, Обрадовић 3, Станковић, Тривунџа 4, Ћелић 4, Ћеранић 2, Николић 4, Милошевић, Шекарић 1. Тренер: Борис Дворшек.

МАКС СТРУМИЦА: Трајкоски (10 одбрана), Димитров, Младеновски, Милосављевић 4, Соколов 4, Димитријески 1, Босеовски, Атанасов, Чантуриа 3, Чизмовић, Везенковски 3, Куленовић 2, Мајић 4. Тренер: Маријан Андонов.

(борац-спорт, фото: seha-liga.com)