Убједљиве побједе за крај полусезоне

Омладинци Фудбалског клуба Борац завршили су јесењу премијерлигашку полусезону убједљивим побједама над одговарајућим селекцијама Витеза у оквиру 15. кола. Кадети, које ће у наставку сезоне са тренерске клупе предводити Милорад Билбија, декласирали су госте резултатом 6:0, док су јуниори забиљежили побједу резултатом 3:0.

Иначе, кадетски састав ће полусезону завршити на петој или шестој позицији, у зависности од окршаја кадета Широког Бријега и Радника, који се игра 14. новембра. Са друге стране, јуниори ће у другио дио сезоне ући са друге позиције, са бодом мање од јесењег шампиона Зрињског, и на прољеће им предстоји борба за освајање шампионске титуле.

Кадети су сав посао са Витежанима завршили за првих 25 минута, након којих су имали четири гола предности. Већ у четвртом минуту Борац је повео из пенала преко Давида Марића, само седам минута касније на 2:0 повисио је Лука Куленовић, у 17. минуту трећи гол за Борац постигао је Марко Бркић, да би исти играч, осам минута касније, закључио голеаду у првих 40 минута. У наставку су играчи Милорада Билбије још два пута погодили мрежу гостију, а учинили су то Срђан Мрзић у 47. и Никола Шеварика у 70. минуту.

Након првих 45 минута у мечу јуниора два клуба није било голова, да би домаћи у наставку сломили отпор гостију. Прво је у 52. минуту погодио Огњен Јекић, затим у 76. минуту и Милош Кукић, а коначан резултат два минута касније поставио је Огњен Петровић.

У првом колу наставка Борчеви омладинци ће дочекати одговарајуће селекције Жељезничара.

КАДЕТИ

БОРАЦ – ВИТЕЗ 6:0

стријелци: 1:0 Марић (4.), 2:0 Куленовић (11.), 3:0 Бркић (17.), 4:0 Бркић (25.), 5:0 Мрзић (47.), 6:0 Шеварика (70.), стадион: Градски, гледалаца: 100, судија: Драган Мејакић (Бањалука), жути картони: - .

БОРАЦ: Чађо, Прерадовић, Гвозденовић, Бамбураћ (од 62. минута Радић), Куленовић (од 62. минута Шеварика), Мрзић, Марић, Гајић (од 55. минута Вуковић), Бановић, Ненад (од 55. минута Поповић), Бркић (од 62. минута Курузовић). Тренер: Милорад Билбија.

ВИТЕЗ: Томичић (од 68. минута Блажевић), Бошатлија (од 17. минута Сучић), Вујица, Чавлина, Бабић, Тирић, Зрнић, Крижановић, Ивишић (од 63. минута Јовановић), Петровић (од 72. минута Алиловић), Лујановић (од 70. минута Мартић). Тренер: Оливер Гребенар.

ЈУНИОРИ

БОРАЦ – ВИТЕЗ 3:0

стријелци: 1:0 Јекић (52.), 2:0 Кукић (76.), 3:0 Петровић (78.), стадион: Градски, гледалаца: 100, судија: Милан Доцић (Бањалука), жути картони: Зекановић (Борац), Фрањић (Витез).

БОРАЦ: Пуповац, Јекић (од 76. минута Тица), Петровић, Милић, Бабић, Поповић (од 42. минута Станковић), Микић (од 46. минута Јовић), Зекановић, Максимовић (од 86. минута Бојанић), Перишић (од 68. минута Кукић), Батар. Тренер: Зоран Драгишић.

ВИТЕЗ: Бадров, Башкарад, Џепина, Плеић, Врховац, Фрањић, Бркан (од 55. минута Лујановић), Рамљак, Гудељ (од 76. минута Шибчић), Петровић (од 81. минута Луковић), Чурак. Тренер: Роберт Перковић.