Пораз ''црвено-плавих'' у Билећи

Кошаркаши ОКК Борац поражени су вечерас у Билећи од домаћег Хеа резултатом 69:57 у мечу другог кола Прве лиге Републике Српске. И једнима и другима вечерашња утакмица била је прва у новој сезони из разлога које смо већ наводили у најави утакмице, а премијера је била слађа изабраницима Бориса Јокановића.

Резултат из окршаја са Билећанима није могао ни да буде бољи узевши у обзир, поред квалитета Билећана, и дешавања прије утакмице кроз која су морали да прођу кошаркаши ОКК Борац. Наиме, пут према Билећи којим су кренули био је на једном дијелу затворен, па су били приморани да до одредишта крену околним путем, о чему су обавијештени и Билећани, који су имали разумијевања, па је меч каснио скоро 60 минута и почео око 20 часова умјесто у 19, како је првобитно планирано.

У првој четвртини меча, ни домаће ни гостујуће кошаркаше није служио шут за три поена: у том десетоминутном периоду домаћи су шутирали чак 8 пута ван линије 6.75 и ниједном нису били прецизни, док је ОКК Борац реализовао само један шут од укупно 6, преко Дејана Барбареза. У тој секвенци, која је иначе завршена резултатом 16:11, 6 гостујућих поена била су дјело Арсенија Вучковића.

Колико тројка није "слушала" Билећане у првих десет минута, толико јесте у других: домаћи су погодили 4 тројке из 9 покушаја, по два пута су били прецизни Младен Шолаја, који је у првој четвртини промашио три шута за три поена, и Никола Аграмовић, захваљујући којима су домаћи прво стекли двоцифрену предност (29:19) 4 и по минута прије краја четвртине, а потом на петнаестоминутни одмор отишли са плусом од 9 поена (34:25).

ОКК Борац је након тројке Владана Драгичевића за домаћима заостајао седам поена (38:31), након чега су услиједили минути у којима су домаћи дефинитивно преломили меч у своју корист. Прво је за +9 погодио Лука Радмиловић, а потом су у шуту за три поена били прецизни Младен Шолаја и Марко Бошњак за +15 Хеа (46:31), док се у посљедњу четвртину ушло при резултату 58:41.

Гости су запријетили у првих 5 минута завршног периода: од 60:43, преко Николића и Пуцара стигло се до заостатка од десет поена на нешто мање од 6 минута прије краја (60:50). Међутим, више се није могло: прво је Тунгуз погодио за два поена, а потом је ван линије 6.75 прецизан био и Срђан Мичић за 65:50. На крају, како рекосмо, меч је завршен резултатом 69:57, а ОКК Борац ће прву наредну прилику за прву побједу имати за 14 дана, када у четвртом колу у дворани Борик дочекује Братунац. У трећем колу, које се игра наредног викенда, Божићеви изабраници су слободни.

Што се тиче индивидуалног учинка, домаће је предводио Никола Аграмовић са 16 поена, Лука Радмиловић је постигао 12, Срђан Мичић 11, а свакако да вриједи истаћи учинак и Немање Братића, којем су недостајала два поена до дабл-дабл учинка (8 поена и 10 скокова). У екипи ОКК Борац 16 поена је постигао најстарији члан екипе Сергеј Пуцар, Небојша Николић је постигао 12, а Арсеније Вучковић 8. Божић је прилику дао свим играчима, а у стријелце се нису уписали Владимир Сувара и Душан Вукелић.

ХЕО – ОКК БОРАЦ 69:57 (16:11, 18:14, 24:16, 11:16)

ХЕО: Аграмовић 16, Бошњак 5, Шолаја 9, Мичић 11, Ивковић 4, Табаковић, Радмиловић 12, Тунгуз 4, Биберџић, Баћовић, Братић 8, Фржовић. Тренер: Борис Јокановић.

ОКК БОРАЦ: Драгичевић 6, Даниловић 2, Николић 12, Тодоровац 3, Сувара, Вучковић 8, Мирнић 1, Вукелић, Пуцар 16, Микеш 4, Манојловић 2, Барбарез 3. Тренер: Бојан Божић.