Ранг ниже све нам је ближе...

Фудбалски клуб Борац на корак је од испадања у нижи ранг, односно у Прву лигу Републике Српске. Изабраници Жељка Врањеша данас су у Витезу снаге одмјерили са истоименим домаћином, директним конкурентом у борби за опстанак, који је пред данашњи дуел имао бодовну предност у односу на наш тим од 7 бодова.

Разлика је данас увећана и постала двоцифрена; Карачићеви пулени забиљежили су побједу резултатом 1:0 и тиме "црвено-плавима", судећи на основу партија које Борац пружа у текућој полусезони, запечатили премијерлигашку судбину...

У првом полувремену Елвир Кољић пропустио је двије стопостотне шансе да затресе мрежу домаћих – оба пута успјешнији је био чувар мреже Витеза Иван Тирић, чиме је Кољића довео до бројке 7 када су у питању нереализоване стопостотне премијерлигашке прилике у текућој сезони!? Са друге стране, домаћи су такође створили двије прилике у првих 45 минута, али су Нусмир Фајић и Александар Атанасов шутирали поред гола Бојана Јовића, који је у 17. минуту стао између црвено-плавих статива након повреде препона Бранислава Ружића.

У наставку је 650 гледалаца на Градском стадиону у Витезу гледало знатно лошију фудбалску представу, из које треба издвојити два детаља: побједоносни гол Велибора Ђурића из 71. минута и црвени картон капитена Борца Небојше Рунића седам минута касније.

Борац ће, како рекосмо, на трећу првенствену паузу ове јесени отићи са чак 10 бодова заостатка за Витезом који се до овог кола налазио на спасоносној десетој позицији која гарантује опстанак у премијерлигашком друштву. Бодовна разлика могла би, нажалост, да буде још већа након наредног кола, у којем ће Борчеви фудбалери гостовати Жељезничару, док ће Витез поново играти пред својим навијачима, овог пута против Радника. У наредном колу, осим на Рунића, Жељко Врањеш неће моћи да рачуна ни на Ајдина Реџића, који је акумулирао три жута картона након данашњег меча.

ВИТЕЗ – БОРАЦ 1:0

стријелци: 1:0 Ђурић (71.), стадион: Градски у Витезу, гледалаца: 650, судија: Елвис Мујић (Бановићи), жути картони: Баришић, Анастасов, Јурић (Витез), Радиновић, Рунић, Реџић, Б. Јовић (Борац), црвени картон: Рунић (Борац, 78. минут).

ВИТЕЗ: Тирић, Јурић, Јевтић, Басара (од 90. минута Станић), Шантић, Ливанчић, Пилиповић (од 89. минута Пезо), Баришић, Анастасов (од 60. минута Кантар), Фајић, Ђурић. Тренер: Бранко Карачић.

БОРАЦ: Ружић (од 17. минута Б. Јовић), Реџић, Саничанин, Т. Јовић, Кољић, Бечелић, Радиновић (од 58. минута Предраговић), Рунић, Паштар, Јандрић, Марјановић (од 84. минута Видовић). Тренер: Жељко Врањеш.