У лиги непрепознатљиви, у Купу стопроцентни

Фудбалери Борца пласирали су се данас у четвртфинале Купа БиХ након што су и у реванш утакмици савладали Братство из Грачанице, члана Прве лиге ФБиХ. Након бањалучких 1:0 захваљујући прелијепом голу Федора Предраговића, изабраници Жељка Врањеша, који је данас на терен послао скоро па најјачи састав који Борац има у овом тренутку, савладали су домаћине резултатом 0:2 па ће се и на прољеће такмичити на два фронта.

Борац је до резултатске предности над федералним прволигашем стигао поготком капитена Небојше Рунића у 26. минуту утакмице, а коначан резултат, у 80. минуту, поставио је Србољуб Јандрић. Борчеви фудбалери, иначе, у 3 утакмице куп-такмичења забиљежили су исто толико побједа, а у досадашњих 270 минута нису вадили лопту из своје мреже, док су, са друге стране, постигли 4 гола.

Осим Борца, на прољеће ће такмичење у Купу БиХ наставити и Широки Бријег, Сарајево, Жељезничар, Раднички (Лукавац), Младост (Добој-Какањ), Радник (Бијељина) и Слобода (Тузла).

БРАТСТВО – БОРАЦ 0:2

стријелци: 0:1 Рунић (26.), 0:2 Јандрић (80.), стадион: Луке, гледалаца: 700, судија: Зоран Грбић (Приједор), жути картони: Салихбашић, Шуша (Братство), Рунић, Предраговић (Борац).

БРАТСТВО: Шабић, Пантић, Салкић, Шуша, Салихбашић (од 61. минута Кахримановић), Зовко (од 37. минута Делић), Икановић, Пoтуралић, Омић, Механовић, Хусеинбашић (од 46. минута Јагањац). Тренер: Ирфан Џиндић.

БОРАЦ: Ружић, Саничанин, Видовић, Предраговић, Т. Јовић (од 62. минута Кољић), Стојановић (од 82. минута Кузмановић), Бечелић, Радиновић (од 46. минута Реџић), Рунић, Јандрић, Марјановић. Тренер: Жељко Врањеш.