Зрињски 34, Борац 33 бода пред посљедње коло

Кадети Борца забиљежили су данас другу гостујућу, а укупно седму побједу у текућој сезони омладинске Премијер лиге савладавши у Бијељини састав Радника резултатом 0:1, а једини гол на утакмици постигао је Срђан Мрзић у 49. минуту. Са друге стране, јуниори, које са тренерске клупе од овог кола предводи досадашњи помоћни тренер првог тима Зоран Драгишић, освојили су бод на гостовању у Семберији и наставили борбу са мостарским Зрињским за освајање титуле јесењег првака.

Изабраници Мидхата Мемишевића повели су у финишу првог полувремена, у 41. минуту, а при минималној предности Бијељинаца се отишло на 15-минутни одмор. Борац је до изједначења стигао након 14 минута наставка, када је Михајла Марковића савладао Радован Перишић. До потпуног преокрета Борац је стигао у 66. минуту голом Предрага Зекановића из казненог ударца, а до изједначујућег гола Бијељинци су стигли, вјеровали или не, у 11. минуту судијске надокнаде.

Наиме, главни судија Дарко Геџић одлучио је да ће додатно вријеме трајати 5 минута, у којима је досуђено неколико сумњивих фаулова над играчима Радника у тзв. опасној зони. Када је истекао посљедњи минут надокнаде, Геџић није означио крај утакмице, већ се и даље играло, чак 6 минута, а за то вријеме Борац је чак остао и са играчем мање на терену!? Наиме, због непостојећег фаула у 9. минуту надокнаде, капитен Борчецих јуниора Бранко Трнинић зарадио други жути картон, а само два минута касније, Бијељинци су стигли до изједначења: послије слободног ударца са 17 метара, лопта је стигла пред гол Борца гдје је реаговао Немања Милинковић и матирао Стефана Пуповца, али након прекршаја у нападу, по оцјени чак и тренера домаће екипе!?

Коло прије краја кадети Борца налазе се на шестом мјесту са 25 бодова, два мање од петопласираног Широког Бријега. Јуниори су пред посљедњих 90 минута јесење полусезоне други са 33 бода, једним мање од лидера Зрињског па ће тако посљедње коло одлучити о томе ко ће на одмор отићи као освајач јесење титуле. Јуниори Борца дочекаће Витез, док ће младе наде Мостараца угостити Слободу.

КАДЕТИ

РАДНИК – БОРАЦ 0:1

стријелци: 0:1 Мрзић (49.), стадион: Градски у Бијељини, гледалаца: 60, судија: Миле Барјактаревић (Бијељина), жути картони: Секулић, Лазић, Ерић (Радник).

РАДНИК: Момић, Секулић, Џино, Лазић, Секановић (од 52. минута Зекановић), Витомир (од 55. минута Ерић), Томић, Николић, Митровић, Ђукић, Врућинић.

БОРАЦ: Чађо, Вуковић, Прерадовић, Ненад (од 77. минута Поповић), Гвозденовић (од 61. минута Шеварика), Бамбураћ (од 57. минута Радић), Куленовић, Мрзић (од 72. минута Бановић), Марић, Гајић, Бркић (од 79. минута Дојчиновић).

ЈУНИОРИ

РАДНИК – БОРАЦ 2:2

стријелци: 1:0 Барјекаревић (41.), 1:1 Перишић (59.), 2:1 Бешировић (66.), 2:2 Бабић (90+6.), стадион: Градски у Бијељини, гледалаца: 60, судија: Дарко Геџић (Брчко), жути картони: Ракић, Деспотовић, Бајић (Радник), Петровић, Максимовић, Триван, Зекановић, Милић (Борац), црвени картон: Трнинић (Борац, 90+5.).

РАДНИК: Марковић, Симић (од 67. минута Спасојевић), Милинковић, Деспотовић, Ракић, Мотика (од 76. минута Жарић), Бешировић, Љубоје, Ступар (од 67. минута Радић), Барјектаревић (од 76. минута Арсеновић), Бајић.

БОРАЦ: Пуповац, Јекић, Петровић (од 87. минута Батар), Милић, Бабић, Трнинић, Поповић (од 80. минута Станковић), Микић (од 60. минута Триван), Зекановић, Максимовић, Перишић (од 89. минута Јовић).